Tondu 6. etapa, Valjavec 12.

Šesto etapo kolesarske dirke Pariz-Nica je dobil Španec Xavier Tondo. Dobro razpoložen je bil tudi Slovenec Tadej Valjavec, ki je zasedel 12. mesto, Jani Brajkovič pa je osvojil 37. mesto.

Ka. Ž./STA
sob, 13.03.2010, 19:09

Nica - Španec Xavier Tondo je po samostojnem pobegu dobil šesto, 220 kilometrov dolgo, zahtevno etapo kolesarske dirke Pariz-Nica. Drugouvrščeni Španec Alejandro Valverde je bil na čelu večje skupine, ki je zaostala pet sekund, še en odličen rezultat pa je zabeležil Slovak Peter Sagan, ki je preprečil, da bi španski kolesarji osvojili prva štiri mesta.

Četrti je bil namreč Samuel Sanchez, peti pa Joaquin Rodriguez. Tokrat je bil razpoložen tudi Tadej Valjavec, ki je zasedel 12. mesto, v cilj je prišel v skupini Valverdeja. V njej sta bila tudi Jani Brajkovič (37. mesto) in Alberto Contador (17. mesto), ki je obdržal vodstvo v skupnem seštevku, pred zadnjo etapo ima 14 sekund prednosti pred Valverdejem. Gorazd Štangelj je zaostal.

V skupnem seštevku je Brajkovič 17., zaostaja minuto in 56 sekund, Valjavec je 92. (+31:15), Štangelj pa 128. (+ 51:32).

"V vsaki smoli je tudi nekaj sreče. V petek sem zaradi okvare kolesa zapravil priložnost, da se borim za vidnejšo uvrstitev, a s tem se mi je ponudila možnost, da danes pobegnem. Na odločilnem vzponu sem se dobro počutil, a braniti prednost je bilo težko. Toda nekaj prednosti sem le zadržal in zabeležil prvo zmago v dresu Cervela in najbrž tudi največjo v svoji karieri," je po svoji jubilejni deseti zmagi dejal 31-letni Tondo, gorski specialist, ki je doslej nastopal za manj znana kolesarska moštva. Na najdaljše etapi je bil Tondo del skupine, ki je glavnini ušla že na prvem večjem vzponu, iz te skupine pa je bil edini, ki je vztrajal do konca.

Povezane novice

12. marec ob 18:27
Slovak Peter Sagan je na kolesarski dirki Pariz - Nica dosegel drugo etapno zmago. Najhitrejši je bil na današnji 157 kilometrov dolgi preizkušnji od Pernes-les-Fontainesa do Aix-en-Provenca. Španec Alberto Contador je ...

Komentiraj članek

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje je preprosto, vendar pa zaradi spodbujanja kulturne in dostojanstvene razprave pred oddajo komentarjev zahtevamo celostno registracijo. Ste že registrirani? Prijavite se.

Pogoji komentiranja so dopolnjeni!

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje prispevkov na spletni strani Delo.si ni pravica, temveč možnost, ki jo omogoča medijska družba Delo, d. d. S komentarji prispevkov izražate svoje mnenje ali stališče na lastno odgovornost. Za objavo komentarjev, ki bodo na ogled takoj vidni vsem obiskovalcem portala, zahtevamo celostno registracijo z vnosom osebnih podatkov. Kot registriran uporabnik, ki osebnih podatkov v uporabniškem računu ni dopolnil, pa imate možnost oddaje komentarjev, pri čemer si uredništvo pridržuje pravico do objave po lastni presoji.

Uredništvo spletne strani Delo.si in izdajatelj Delo, d. d., spodbujata kulturno in dostojanstveno razpravo in se zavzemata za argumentirano kritiko, ne dovoljujeta pa zlorabe medijskega prostora za izražanje stališč, mnenj ali komentarjev, ki so žaljivi, napeljujejo k sovraštvu ali nasilju, oglašujejo izdelke ali storitve ali so kako drugače pravno sporni.

Po kazenskem zakoniku je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe, kakor tudi za razžalitev, žaljivo obdolžitev in obrekovanje. Uredništvo Delo.si bo pomagalo pri ugotavljanju identitete avtorjev sporočil, če bodo to zahtevali pristojni organi. Podatke lahko na zahtevo sporoči tudi prizadeti osebi zaradi uveljavljanja njenih pravic.

Uredništvo Delo.si bo zato po svoji presoji brisalo sporna sporočila; posameznim avtorjem bo tudi odvzelo možnost komentiranja.

Za vsebino, naslove in priloge sporočil v forumih so odgovorni avtorji sami.

Medijska družba Delo, d. d., uredništvo Delo.si

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!