Dars namenja 2,95 milijona evrov za dividende

Dars bo od 11,64 milijona evrov bilančnega dobička 8,17 milijona evrov namenil za servisiranje finančnih obveznosti iz naslova graditve avtocest, dobrih 520.000 evrov pa za druge rezerve iz dobička.

Ti. Kr., STA
sre, 28.07.2010, 16:11

Ljubljana - Kot je sklenila vlada na skupščini minuli četrtek, se bo iz naslova dividend v državni proračun steklo 2,95 milijona evrov.

Republika Slovenija, ki jo zastopa vlada, je namreč edina ustanoviteljica in delničarka Družbe za avtoceste v RS (Dars), so danes sporočili iz Darsa.

Vlada je sicer na skupščini podelila razrešnico upravi in nadzornemu svetu Darsa za poslovno leto 2009 ter se seznanila z letnim poročilom Darsa za leto 2009, z revizorjevim poročilom in poročilom nadzornega sveta o rezultatih preveritve letnega poročila. Vlada je ugotovila, da je nadzorni svet preveril sestavljeno in revidirano letno poročilo družbe in sprejel pozitivno mnenje k letnemu poročilu Darsa za leto 2009.

Komentiraj članek

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje je preprosto, vendar pa zaradi spodbujanja kulturne in dostojanstvene razprave pred oddajo komentarjev zahtevamo celostno registracijo. Ste že registrirani? Prijavite se.

Pogoji komentiranja so dopolnjeni!

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje prispevkov na spletni strani Delo.si ni pravica, temveč možnost, ki jo omogoča medijska družba Delo, d. d. S komentarji prispevkov izražate svoje mnenje ali stališče na lastno odgovornost. Za objavo komentarjev, ki bodo na ogled takoj vidni vsem obiskovalcem portala, zahtevamo celostno registracijo z vnosom osebnih podatkov. Kot registriran uporabnik, ki osebnih podatkov v uporabniškem računu ni dopolnil, pa imate možnost oddaje komentarjev, pri čemer si uredništvo pridržuje pravico do objave po lastni presoji.

Uredništvo spletne strani Delo.si in izdajatelj Delo, d. d., spodbujata kulturno in dostojanstveno razpravo in se zavzemata za argumentirano kritiko, ne dovoljujeta pa zlorabe medijskega prostora za izražanje stališč, mnenj ali komentarjev, ki so žaljivi, napeljujejo k sovraštvu ali nasilju, oglašujejo izdelke ali storitve ali so kako drugače pravno sporni.

Po kazenskem zakoniku je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe, kakor tudi za razžalitev, žaljivo obdolžitev in obrekovanje. Uredništvo Delo.si bo pomagalo pri ugotavljanju identitete avtorjev sporočil, če bodo to zahtevali pristojni organi. Podatke lahko na zahtevo sporoči tudi prizadeti osebi zaradi uveljavljanja njenih pravic.

Uredništvo Delo.si bo zato po svoji presoji brisalo sporna sporočila; posameznim avtorjem bo tudi odvzelo možnost komentiranja.

Za vsebino, naslove in priloge sporočil v forumih so odgovorni avtorji sami.

Medijska družba Delo, d. d., uredništvo Delo.si

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!

Komentarji

Prikaži komentarje
Prikaži:
2 komentarja
2 komentarja
Stran: <|1|>
Prikaži: