Kulturna ustanova Cankarjev dom bo v 31. sesoni nadaljevala s programsko shemo, ki so jo oblikovali in vseskozi razvijali vse od pomladi 1980,je dejal njen direktor Mitja Rotovnik.
Po besedah generalnega direktorja Cankarjevega doma (CD) Mitje Rotovnika bodo tudi v 31. sezoni nadaljevali programsko shemo, ki so jo oblikovali in vseskozi razvijali vse od pomladi 1980, ko so tako rekoč že sredi gradbišča novega kulturnega centra začeli program na odru prve dokončane Linhartove dvorane.
V prihodnji sezoni bodo še posebej krepili razvejeni in celostni program kulturne vzgoje ter še razširili program literarnih prireditev, ki so požele veliko zanimanje obiskovalcev v času letošnje svetovne prestolnice knjige v Ljubljani. Po direktorjevih besedah bodo tudi v tej sezoni zagotavljali prizorišča za nove uprizoritve SNG Opere in baleta iz Ljubljane (premiera Puccinijeve opere Manon Lescaut bo v četrtek), še posebej pa se veselijo bližnje razstave enajstih zaslužnih slovenskih likovnih umetnikov (z najstarejšo živečo umetnico Maro Kralj na čelu) Pod bikovo glavo, ki bo v Galeriji CD na ogled od 15. septembra. V ta sklop spada tudi jubilejni koncert pianistke Dubravke Tomšič v Srebrnem abonmaju, s katerim bo 17. novembra zaznamovala šest desetletij od svojega prvega samostojnega koncerta.
Med prireditvami, s katerimi že do konca leta računajo na največje zanimanje občinstva, je direktor posebej opozoril na gostovanja Newyorške filharmonije pod taktirko Alana Gilberta 26. oktobra, ameriškega Alonzo Kong's Lines Balleta s koreografijami Alonza Kinga 5. novembra, italijanskega gledališča Compagnia Pippo Delbono z uprizoritvijo Vojna (25. in 26. novembra), kubansko-malijske glasbene skupine Afro-Cubism v okviru Glasb sveta (23. novembra) in ruskega klovnovsko-pantomimičnega gledališča Teatr Licedei z uprizoritvijo Družina (v času prednovoletnih prireditev od 27. do 31. decembra). Od 17. marca pa vse do 25. avgusta prihodnjega leta si bo v Galeriji CD in dvorani Duše Počkaj mogoče ogledati likovne stvaritve slovitega Henrija de Toulouse-Lautreca (1864–1901), 10. in 11. februarja pa uživati ob gostovanju nemškega gledališča Schaubühne iz Berlina z Ibsenovim Johnom Gabrielom Borkmanom v režiji Thomasa Ostermeierja . V fokusu oddaljenih kultur bodo prihodnje leto predstavili Obraz Brazilije .
Iz sredine tiskane izdaje Dela