Nekdanji podpredsednik ZDA in Nobelov nagrajenec za mir Al Gore ter njegova žena Tipper se po 40 letih zakona menda ločujeta. Gore je razhod označil za "sporazumno odločitev, ki jo oba partnerja podpirata", saj sta se po vseh letih skupnega življenja preprosto odtujila.
Ba. P.
Nashville - Nekdanji podpredsednik ZDA Al Gore in njegova žena Tipper Gore se menda po 40 letih zakona ločujeta. Kot je bilo zapisano v elektronskem sporočilu, ki je zaokrožilo med prijatelji para v torek, je Al Gore razhod označil za "sporazumno odločitev, ki jo oba partnerja podpirata", zanjo pa sta se po besedah Gorea odločila po dolgem razmisleku.
Predstavnica Ala Gorea za odnose z javnostjo Kalee Kreider je potrdila, da je sporočilo res prišlo od nekdanjega predsedniškega kandidata, kaj več pa ni želela povedati.
Zakonca sta prijateljem povedala, da sta se po 40 letih zakona preprosto odtujila. Za ločitev ni po njunih besedah kriva nobena tretja oseba. To so potrdili tudi prijatelji para, ki so želeli ostati anonimni. Al in Tipper sta menda v zadnjih letih ubrala vsak svojo življenjsko pot, ki je predvsem od Ala zahtevala pogosto odstonost od doma.
Gorova, ki sta se poročila 19. maja 1970, sta vedno veljala za srečen in trden par. Med aftero Billa Clintona so ju ameriški mediji poveličevali in dajali za zgled Clintonovima. V tistem času je Gore o svoji ženi povedal, da je Tipper "ženska, ki sem jo ljubil z vsem svojim srcem od najinega maturantskega plesa dalje", svoji boljši polovici pa je namenil tudi številne zahvale v svojih javnih govorih. Al in Tipper Gore imata sicer štiri odrasle otroke: Karenna, Kristin, Sarah in Alberta III.