Deloindom: Odprta vrata − sodobna duša 
v starodobni vili

Na Bled je kot devetletnik prvič prišel na počitnice. Kasneje je s svojo družino v tem kraju postal redni gost. Po šestih letih pa so si tu ustvarili drugi dom.

Objavljeno
03. junij 2014 13.35
Posodobljeno
04. junij 2014 09.00
Tanja Paulin
Tanja Paulin

Kraji, ki jih obiščemo v otroštvu, se nam navadno najmočneje usidrajo v srce. Če nas nanje vežejo še lepi spomini, se tja radi vračamo, tudi ko odrastemo. Hranjenje rac na Bledu in kremna rezina za nagrado po sprehodu ob jezeru sta zapisana med otroške spomine mnogih. Najstarejši turistični kraj v Sloveniji je naredil močan vtis tudi na srbskega dečka, ki je kot devetletnik prvič prišel na Bled na počitnice v še takratni skupni domovini. Odkar je sam oče, so z družino v tem kraju, zdaj v drugi državi, postali redni gostje. Po šestih letih dopustovanja pa so si tu, kot pravijo, ustvarili drugi dom.

V očeh srbske družine Đurković je Slovenija najlepša država na svetu. Majhna, urejena, zelena in s pozitivnim pristopom do življenja. Oče Miloš je v Slovenijo v novem stolet­ju prihajal iz poslovnih razlogov, ko pa sta z ženo Višnjo dobila dvojčka, deklico in dečka, sta se pri njunih petih mesecih odločila, da prve družinske počitnice preživijo na Bledu. Zaradi prelepe narave in gostoljubnosti domačinov so se začeli vračati vsako leto, včasih tudi trikrat, in njihova ljubezen do tega kraja je bila že tako močna, da so začeli razmišljati o nakupu počitniškega apartmaja. V bližini hotela, kjer so običajno bivali, je Miloševo pozornost pritegnila prenova stare blejske lepotice, vile v historičnem slogu s preloma stoletja. Po nenavadnem spletu naključij, med drugim tega, da ga je znanec iz Beograda povabil na obisk v svoje novo stanovanje prav v to vilo, so postali lastniki mansardnega stanovanja. Za njegovo opremo so stopili v stik z arhitektom Boštjanom Gabrijelčičem iz arhitekturnega biroja Arhitektura.

Celotno reportažo z obiska preberite v tokratni tiskani izdaji priloge Deloindom.