Prezrte blogerske vsebine

Mediji bi morali več pozornosti nameniti blogerskim vsebinam, saj te odpirajo številne družbenokritične teme.

pet, 10.02.2006, 17:15

Ljubljana - Mnogi menijo, da so blogi  koristni in uporabni. Manj je takih, ki so drugačnega mnenja, saj se je že velikokrat zgodilo, da se v blogih pojavljajo kontraverzna sporočila in prek uporabnikov širijo različna žaljiva elektronska sporočila.

Velikokrat se v blogih pojavljajo in odpirajo družbenokritične teme, vendar se pri tem vse konča, saj tisti, ki bi morali, nanje ne odreagirajo. 

Kot primer lahko navedemo karikature preroka Mohameda, ki jih zadnje čase objavljajo mediji. Ravno te dni so blogerji v svojih blogih med drugim objavili tudi karikaturo, ki je prikazovala preroka Mohameda s prašičjim obrazom. Karikatura je bila opremljena s pripisom, da to ni ena od dvanajstih spornih karikatur iz danskega Jylland Postna. Nihče ne ve, kdo je avtor.

Podobnih primerov je v blogih veliko, zato mediji ne bi smeli ignorirati učinkov tovrstnih objav.

Komentiraj članek

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje je preprosto, vendar pa zaradi spodbujanja kulturne in dostojanstvene razprave pred oddajo komentarjev zahtevamo vnos osebnih podatkov.
Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Pogoji komentiranja so dopolnjeni!

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje prispevkov na straneh Dela ni pravica, temveč možnost, ki jo omogoča medijska družba Delo, d. d. S komentarji prispevkov izražate svoje mnenje ali stališče na lastno odgovornost. Za objavo komentarjev, ki bodo na ogled takoj vidni vsem obiskovalcem portala, zahtevamo vnos osebnih podatkov. Kot registriran uporabnik, ki osebnih podatkov v uporabniškem računu ni dopolnil, pa imate možnost oddaje komentarjev, pri čemer si uredništvo pridržuje pravico do objave po lastni presoji.

Uredništvo Dela in izdajatelj Delo, d. d., spodbujata argumentirano razpravo in ne dovoljujeta zlorabe medijskega prostora za žalitve, napeljevanje k sovraštvu ali nasilju, osebno diskreditacijo identificiranih piscev, oglaševanje izdelkov ali storitev ali kako drugače pravno spornih komentarjev.

Po kazenskem zakoniku je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe, kakor tudi za razžalitev, žaljivo obdolžitev in obrekovanje. Uredništvo Dela bo pomagalo pri ugotavljanju identitete avtorjev sporočil, če bodo to zahtevali pristojni organi. Podatke lahko na zahtevo sporoči tudi prizadeti osebi zaradi uveljavljanja njenih pravic.

Uredništvo Dela bo zato po svoji presoji brisalo sporna sporočila; posameznim avtorjem bo tudi odvzelo možnost komentiranja.

Za vsebino, naslove in priloge sporočil v forumih so odgovorni avtorji sami.

Medijska družba Delo, d. d., uredništvo Dela

Prijavi se

Komentarji

Prikaži: starejši prej
3 komentarji
Neznan

blogerji lažje opisujejo razkroj in propad naše civilizacije kot časopisi, ki so vsi pod vplivom raznih mafijskih (politiki vseh barv+kapital) združenj.

Blogi so naslednja tarča onemogočanja izražanja mnenj....

17. februar 2006, ob 08:39:11
dremavec

Nihče ne ve, kdo je avtor.



In zdaj talibani na njegovo glavo ne bodo mogli razpisati sto kil zlata...



Kot da ga ne more narisati vsak 15 letnik, ali na internet ali pač s sprejem na ulico... sedaj pač s še toliko večjim veseljem, saj ve, kakšen odziv bo njegova slikica dobila... malo resnosti prosim, že kdo kdaj slišal za svobodo govora?? Risanje kakršnihkoli karikatur v evropi leta 2006 pač ne more biti sporno, sporni so kvečjemu motivi uredništva nekega resnega dnevnega časopisa za njihovo objavo... pustite internet na miru....

14. februar 2006, ob 11:11:19
Khan

Slabo prekopiran clanek

http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/46
96668.stm

10. februar 2006, ob 17:18:25
3 komentarji
Stran: <|1|>
Prikaži: starejši prej