Juhart novi predsednik UO DUTB

Podpredsednik UO še naprej Janez Širovnik

Objavljeno
23. februar 2017 18.57
Zastavica na novinarski konferenci Družbe za upravljanje bank - DUTB v Ljubljani, Slovenija, 21.avgusta 2015. [DUTB,novinarske konference, poslovneži,banke,poslovanje,finančni trgi]
M. F. K.
M. F. K.

Ljubljana - Upravni odbor Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) je danes za novega predsednika izvolil Miho Juharta, rednega profesorja za področje civilnega in gospodarskega prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani, ki so ga poznavalci že ob imenovanju omenjali kot favorita za predsedniško mesto.

»Neizvršni direktorji v DUTB imajo vlogo članov nadzornega sveta, nadzorovati morajo izvršne direktorje in zagotavljati, da družba deluje skladno z zakonom in da nalogo, ki jo ima, izpelje do konca,« je Juhart januarja, takoj po imenovanju povedal za Delo.

Obenem so Janeza Širovnika ponovno potrdili za podpredsednika upravnega odbora, ki ima od 28. januarja sedem članov. In sicer štiri neizvršne direktorje (Miha Juhart, Mitja Križaj, Janez Širovnik in Juan Barba Silvela) in tri izvršne direktorje (Imre Balogh, Janez Škrubej, Aleš Koršič).

Upravni odbor se je danes sicer seznanil tudi z osnutkom finančnega načrta 2017-2022.

Popolnjena zasedba

Kot smo že poročali, je vlada 5. januarja za nova neizvršna direktorja DUTB imenovala Miho Juharta in Mitjo Križaja, ki sta petletni mandat nastopila 28. januarja. Takrat je vlada sprejela tudi odstopno izjavo Marka Simonetija, ki mu je mandat neizvršnega direktorja DUTB prenehal s potekom odpovednega roka 27. januarja. Simoneti, ki je bil tudi predsednik upravnega odbora DUTB, je s položaja odstopil 27. oktobra lani.

Mitja Križaj, ki je bil v preteklosti že v igri za vodstvena mesta v DUTB, ima več kot 20 let delovnih izkušenj na vodilnih položajih v bančništvu, zavarovalništvu, investicijskem upravljanju in svetovanju. Za funkcijo neizvršnega direktorja pa ga je po navedbah ministrice za finance Mateje Vraničar Erman kvalificiralo predvsem njegovo delovanje v družbi Hypo Leasing in avstrijski slabi banki, ki se je ukvarjala predvsem z odpravljanjem slabih kreditov na področju nepremičnin - Heta Asset Resolution Slovenia.