Razpisi za karierne centre in E-šolsko torbo

MGRT je izdalo sklepa o dodelitvi evropskih sredstev: za E-šolsko torbo 4,25 milijona evrov, za karierne centre 1,3 milijona evrov.

Objavljeno
19. februar 2013 13.15
bsa_fdv
Silva Čeh, gospodarstvo
Silva Čeh, gospodarstvo

Ljubljana - Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo (MGRT) je danes izdalo odločbo o dodelitvi sredstev za projekt E-šolska torba, za katerega bo 4,25 milijona evorv od skupaj vredne naložbe v višini 5 milijonov prispeval Evropski sklad za regionaolni razvoj.

Projekt bo namenjen razvoju sodobnih e-vsebin v slovenskem šolstvu, zlasti na področju družboslovja in razvoju drugih tako imenovnaih e-vsebin in to v slovenskem jeziku. Tako se bo povečala raven e-kompetenc in znanja slovenskih učiteljev, s tem pa tudi konkurenčnost slovenskih učencev in dijakov.

Najprej bodo omenjene e-vsebine in storitve preiskušene na pilotni mreži, potem pa bo njihova uporaba dostopna vsem vzgojno izobraževalnim zavodom.

Naložba sledi ciljem OP krepitve regionalnih razvojnih potencialov za iztekajoče obdobje 2007-2013, natančneje razvojni prioriteti Gospodarsko razvojna infrastrutkrua. Ministrstvo za gospodarstvo je izdalo odločbo o dodelitvi teh sredstev  v vlogi organa upravljanja, za izvajanje projekta pa je odgovorno ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport.

Karierni centri

MGRT je izdalo tudi sklep o dodelitvi sredstev za javni razpis "Sofinanciranje nadaljnega razvoja in izvajanja dejavnosti kariernih centrov v visokem šolstvu v letih 2013-2015". Tudi ta razpis, visok 1,3 milijona evrov, bo izvajalo ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, evropski socialni sklad pa bo zanj prispeval 85 odstotkov sredstev.

Razpis je namenjen spodbujanju in krepitvi kariernih usmeritev, zlasti svetovanju študentov v visokošolskem izobraževanju. Pri tem bo pomembno pridobivanje izkušenj kariernih svetovalcev na podorčju vodenja in organizacije kariernih centrov ter izvajanje kariernega svetovanja.

S tovrstnimi svetovanji naj bi pridobili tudi študentje, ki bi tako postali bol osveščeni o tem, kako pomembno je karierno načrtovanje in vseživljenjsko učenje, njihova večja usposobljenost ter prkatična znanja za učinkovit vstop na trg dela.

Za ta sredstva se bodo lahko potegovali visokošolski zavodi v Sloveniji, da bi podprli nadaljnji razvoj kariernega svetovanja in krepili sodelovanje tovrstnih centrov z delodajalci  in prispevali k neposrednemu vstopu diplomantov v prihodnja delovna okolja.