Fraport s prevzemno ponudbo še do 22,4 odstotka Aerodroma

Po zaključenem postopku bo upravljavec frankfurtskega letališča prišel do 98-odstotnega deleža Aerodroma Ljubljana.

Objavljeno
24. november 2014 10.15
Avtobus za prevoz potnikov na brniškem letališču 9.maja 2014.
STA, M. B., gospodarstvo
STA, M. B., gospodarstvo
Po zaključenem prevzemnem postopku bo družba Fraport postala 97,99-odstotna lastnica Aerodroma Ljubljana. Potem ko je od konzorcija prodajalcev kupila 75,55-odstotni delež upravljavca ljubljanskega letališča, je v prevzemni ponudbi od 24. oktobra do 20. novembra pridobila še 22,44-odstotni delež Aerodroma Ljubljana.

Fraportovo prevzemno ponudbo je sprejelo 4211 delničarjev, ki so skupaj imetniki 852.054 navadnih, imenskih in prosto prenosljivih delnic Aerodroma Ljubljana, kar je 22,44 odstotka vseh delnic podjetja.

Upravljavec frankfurtskega letališča Fraport je od konzorcija lastnikov na čelu z državo kupil 1.860.298 prednostnih delnic in 1.007.818 navadnih delnic Aerodroma Ljubljana oz. skupaj 75,55-odstotni delež družbe. Pogodbo za nakup so sklenili 5. septembra, posel pa izvedli 10. oktobra, s transakcijo pa so prodajalci iztržili 177,1 milijona evrov. Od tega sta Slovenski državni holding in država prejela 134,8 milijona evrov. Za preostanek delnic bo Fraport po prevzemni ceni odštel še 57,3 milijona evrov.

Razvoj, ki ga je v prevzemnem prospektu nakazal Fraport, je močno primerljiv z dosedanjo poslovno in razvojno politiko Aerodroma Ljubljana, pri čemer lahko izkušen in mednarodno pozicioniran upravljavec letališč doseže hitrejše in ekonomično bolj učinkovite spremembe v razvoju družbe, je ob objavi prevzemne ponudbe ocenila uprava Aerodroma Ljubljana. Prepričana je, da bo imela navedena politika ob jasno izraženi pomembnosti in spoštovanju zaposlenih v družbi, ki po mnenju Fraporta predstavljajo enega ključnih dejavnikov za uspeh in razvoj, pozitivne vplive na družbo, zaposlene ter na bližnjo in širšo okolico, ki ji služi osrednje mednarodno letališče v državi.

V Fraportu so sicer poudarili, da politike zaposlovanja ne nameravajo spreminjati, razen v bistveno spremenjenih okoliščinah, kar predstavlja vzporednice z doslej izvajano in začrtano poslovno politiko družbe.