Hackathon je možganska telovadba

Zakaj se ga udeležiti? »V življenju obžaluješ stvari, ki jih nisi storil, ne tistih, ki si jih.«

Objavljeno
20. januar 2017 11.06
M. Bi.
M. Bi.

Pogovarjali smo se z dvema udeležencema kackathonov. Pojasnjujeta, zakaj se udeležujeta teh dogodkov, kaj sta se na njih naučila, in kot oba pravita, sta oba dokaz, da je tudi tako mogoče dobiti novo zaposlitev.

Gašper Kos, študent

Vedno sem obiskoval določena predavanja, delavnice – bil sem zelo aktiven, ker sem vedel, da tako pridobivam zelo koristno znanje. Ko sem se prvič udeležil hackathona, sem bil prijeto presenečen. Vedel sem, da bo zanimivo in da se bom veliko naučil, ampak izkušnja je presegla moja pričakovanja.

Poudaril bi to, da se moraš z ljudmi, ki jih prvič srečaš, zelo hitro povezati in najti skupno raven ter začeti kreirati ideje in v zelo kratkem času ustvariti končen produkt, neko predstavitev.

Gašper Kos, foto Tomi Lombar

Zakaj se je dobro udeležiti hackathona? Mislim, da vedno obžaluješ stvari, ki jih nisi storil v življenju, ne tistih, ki si jih. Tu ni slabih izkušenj, vedno se lahko nekaj naučiš, nekaj popraviš. Poleg tega pridobiš nove stike, prijateljstva, in kar je za mlade zelo zanimivo: tam so korporacije, ki iščejo nove zaposlene. Če pokažeš sposobnost, znanje in kreativnost, lahko zelo hitro lahko dobiš zaposlitev. Tudi pri meni je bilo tako. Udeležil sem se že štirih ali petih hackathonov in nikakor se tu ne mislim ustaviti.


Milan Lazarevič, inženir telekomunikacij

Na hackathon sem se prijavil, ker mi je bilo malo dolgčas in ker sem hotel nekaj narediti, spremeniti, sodelovati pri nečem in pomagati. Pa tudi razmigati možgane, saj bi te dogodke lahko opisal tudi kot neke vrste dvodnevno telovadbo.

Milan Lazarevič, foto Tomi Lombar

Tam razmišljaš o stvareh, o katerih sicer vsak dan ne, in zato je po mojem mnenju koristno za vsakega posameznika, da se preizkusi v tem in se malo »razmiga«. Drugo pa je seveda mreženje. Na hackathonu spoznaš podobno misleče ljudi, ki bi radi nekaj naredili, ki hočejo nekaj več, kot samo hoditi v službo z delovnikom med osmo in četrto uro popoldne.

Zato sem se prijavil in dobil povabilo za zaposlitev. Prej sem pet let delal v telekomunikacijskem podjetju, kjer smo bili ravno v fazi sprememb, menjala so se vodstva in v takšnih primerih nekaj časa traja, da se postavijo nove strukture. Tako da se je delo nekako ustavilo in meni je manjkalo dinamike, pa sem sprejel povabilo.