Delo Revije zahteva stečaj Monere in Rašice

Monera je družbi Delo Revije dolžna več kot 33,3 milijona evrov, Rašica Pont pa nekaj manj kot milijon evrov.

Objavljeno
19. marec 2012 12.53
Pi. K., Delo.si
Pi. K., Delo.si
Ljubljana - Upniški odbor družbe Delo Revije v stečaju je na sredini ustanovni seji predlagal, da za družbi Monera in Rašica Point, ki ju vodi Matej Raščan, na sodišče vloži predlog za začetek stečajnega postopka. Monera je namreč družbi Delo Revije dolžna več kot 33,3 milijona evrov, Rašica Pont pa nekaj manj kot milijon evrov, piše Slovenska tiskovna agencija.

Monera, ki je bila lastnica družbe Delo Revije, je od založniško-revijalne družbe pridobila posojilo v višini nekaj več kot 33,3 milijona evrov, a so Delo Revije septembra lani posojilno pogodbo prekinile in Monero pozvale, naj vrne posojilo, je razvidno iz zapisa, danes objavljenega na spletni strani Agencije RS za javnopravne evidence in storitve.

Ker je Monera že plačilno nesposobna ter nima premoženja in sredstev za vračilo posojilo, je upniški odbor izoblikoval mnenje, da naj se za Monero predlaga začetek stečajnega postopka.

Enako mnenje je upniški odbor družbe Delo Revije izoblikoval za Rašico Point - ta po posojilni pogodbi iz junija lani Delo Revijam dolguje nekaj manj kot milijon evrov. Rašica Point je bila po pojasnilih stečajnega upravitelja družbe Delo Revije Radovana Triplata pisno obveščena o prekinitvi pogodbe in pozvana k poplačilu posojila, vendar ni nobenega odziva.

Tudi Rašica Point je insolventna in nezmožna vrniti posojena sredstva, njeno premoženje pa je pod hipoteko.

Zato Triplat Okrožnemu sodišču v Ljubljani predlaga, da izda soglasje za plačilo predujma za začetek stečajnega postopka za družbi Monera in Rašica Point.

Družba Delo Revije je v stečaju od 31. avgusta lani. Triplat je od 34,8 milijona evrov prijavljenih terjatev priznal za 34,3 milijona evrov terjatev, prerekal pa jih je za okoli 437.000 evrov.

Izdajala je vrsto revij, kot so Lady, Jana, Stop, Moj mikro, Radar in Kih. NKBM je zaradi neporavnanih obveznosti zasegla blagovne znamke družbe, jih prodala svoji hčerinski družbi KBM Leasing, ta pa jih je nato oddala v najem družbam iz skupine Krater, in sicer družbi Salomon skupaj z Dolenjskim listom in RGL.