Kupnina za bohinjski hotel Bellevue plačana

Podjetje, ki obljublja prenovo in oživitev znamenitega hotela, je za hotel in depandanso odštelo 720.000 evrov.

Objavljeno
12. april 2017 19.11
Ba. Pa., STA
Ba. Pa., STA
Bohinj – Blejsko podjetje Pokljuka, ki je na javni dražbi 10. marca ponudilo največ za propadajoči bohinjski hotel Bellevue, je poravnalo celotno kupnino. Podjetje, ki obljublja prenovo in oživitev znamenitega hotela, je za hotel in depandanso odštelo 720.000 evrov. Izdana so bila tudi vsa potrebna soglasja za izvedbo posla, vendar še niso pravnomočna.

Kot so za STA pojasnili na Okrajnem sodišču v Radovljici, je Upravna enota Radovljica izdala soglasje za promet z nepremičninami v zavarovanem območju in odobritev pravnega posla pri prometu s kmetijskimi zemljišči. Vendar odločbi za soglasje in odobritev posla še nista pravnomočni. Bila pa je v enomesečnem roku poravnana kupnina.

Direktor podjetja Pokljuka Marko Matjašič je že po dražbi poudaril, da je bila odločitev za nakup Bellevueja, v katerem je nekoč bivala tudi pisateljica Agatha Christie, zelo enostavna. »To je odlična lokacija,« je dejal Matjašič in zagotovil, da bodo v hotel, ki že dolga leta sameva in propada, vlagali in ga oživili.

Matjašič še ni mogel povedati, kdaj bi lahko uresničili prenovo. »Tukaj je precej omejitev, gre za Triglavski narodni park in kulturno dediščino. Verjetno bo s papirologijo kar nekaj dela, smo pa pripravljeni in gremo naprej,« je poudaril in zagotovil, da bo hotel gotovo lahko ponovno ponos Bohinja.

»Imamo grobe ocene, koliko bi stala prenova, ampak bi sedaj s temi številkami še počakali,« je pojasnil. Ko je prenovo načrtoval lastnik dosedanji lastnik Japec Jakopin, je bila ocenjena na osem do deset milijonov evrov. Vključevala pa bi ureditev petzvezdičnega hotela z bazenom in drugo dodatno ponudbo. Vendar so Jakopinovi načrti padli v vodo zaradi težav v Seawayu.

Zaradi tega je tudi prišlo do dražbe za hotel Bellevue, ki je bil garancija v Seawayevih poslih. Izvršbo je zoper Jakopinovo družbo Finadria zahtevala Adriatic Slovenica zaradi 1,64 milijona evrov dolga. Sočasno bi bila dražba tudi za hostel Pod Voglom, a je bila zaradi ugotavljanja lastninske pravice za enega od manjših objektov v kompleksu dražba prestavljena za nedoločen čas.

Podjetje Pokljuka, ki je povezano z Gozdnim gospodarstvom Bled in ljubljansko nadškofijo, se je zanimalo tudi za nakup kompleksa Pod Voglom. Strategija podjetja, ki se sicer ukvarja z gozdarstvom in lesom, namreč predvideva turistični razvoj. Podjetje ima že vrsto manjših koč na Pokljuki in Jelovici.