Sijaja tudi v šesto niso prodali

Spodletela javna dražba: kompleks ni zanimiv niti za polovico cene.

Objavljeno
20. december 2016 18.04
Polona Malovrh
Polona Malovrh
Hrastnik − Hrastniški Sijaj, nekoč eden najbolj priznanih izdelovalcev svetil, ni za nikogar zanimiv niti za polovico cene. Včerajšnje javne dražbe, na kateri je stečajnik Tomaž Kos celoten kompleks ponujal za izhodiščnih 300.000 evrov, kar je za 52 odstotkov znižana tržna vrednost, se ni udeležil nihče.

Glede na solastništvo Sijajeve stavbe in dvorišča, na katerih sta kot nekaj več kot polovična lastnika vpisana ljubljanski Ruiz Design in domači Bonpet Systems, je bilo pričakovati, da bo morda med dražitelji vsaj eden od njiju. Ruiz Design je v preteklosti že dražil za Sijaj, a posla ni sklenil, Kos pa mu ni vrnil vplačanih 34 tisočakov varščine. Zanje se lastnik Janez Rugelj bori po sodni poti. Spor še traja.

Stečajni upravitelj Sijaja Tomaž Kos. Foto: Janoš Zore/Delo

Stečajnik Kos bo takoj po novem letu poskušal še v sedmo prodati nesrečni Sijajev poslovno-proizvodni kompleks. V tokratnem paketu so bili naprodaj nepremičnina s premičninami in blagovno znamko. Kot pravi Kos, je ena blagovna znamka še v veljavi, medtem ko drugih niso podaljševali.

Rok zapadlosti je v 2020, nanaša pa se na opremo za razsvetljavo in na kovinsko pohištvo za poslovne ter prodajne prostore. Skupaj s premičninami je znamka vredna dobrih 16 tisočakov, »kontejnerska« trgovina 22.400 evrov; kar 97 odstotkov kupnine bi v primeru uspešne prodaje šlo za nepremičnino.

Foto: Urša Jurak/Delo

Če bi Kosu Sijaj uspelo prodati, bi kupnina glede na ločitvene pravice, ki jih imata na Sijajevih zemljiščih NLB in Slovenska izvozna in razvojna banka, predstavljala komaj polovico dolga.