Startup Slovenija začenja nov krog dogodkov za zagonska podjetja

Prijavo za konvertibilno posojilo ali javno lastniško investicijo bo treba oddati najpozneje do 8. septembra.

Objavljeno
22. avgust 2016 18.43
PODIM 2016
C. P.
C. P.
Ljubljana - Iniciativa Startup Slovenija konec tedna začenja s serijo regionalnih dogodkov za startupe po Sloveniji. Prvi izmed tako imenovanih roadshow dogodkov se bo odvil v petek v Pomurskem tehnološkem parku v Murski Soboti, preostali pa v Velenju, Mariboru, Ljubljani, Kopru, Novi Gorici, Novem mestu in Celju.

Na devetih dogodkih bodo zagonskim podjetjem predstavili produkta SK75 in SK200, ki inovativnim podjetjem s potencialom hitre globalne rasti omogočata pridobiti 75.000 evrov konvertibilnega posojila ali 200.000 evrov javne lastniške investicije ter vključitev v intenzivna spremljevalna podporna programa.

Prijave za SK75 in SK200 so 8. septembra

Zagonska podjetja, ki se bodo potegovala za konvertibilno posojilo ali javno lastniško investicijo, bodo morala prijavo v predselekcijski postopek oddati najpozneje do 8. septembra. Produkta sta po navedbah iniciative ugodna in dostopna oblika financiranja, s katero Slovenski podjetniški sklad in ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo zapolnjujeta vrzel v najbolj tveganih začetnih fazah zagonskih podjetij.

Kot so še pojasnili v iniciativi, je produkt SK75 namenjen predvsem zagonskim podjetjem, ki so s testiranjem produkta pri zgodnjih uporabnikih že potrdili obstoj problema in zanj razvili prototip ali minimalno sprejemljiv produkt, kapital pa potrebujejo za nadaljnje testiranje funkcionalnosti ter dokončanje razvoja produkta, da bi lahko pridobila novo investicijsko rundo.

Produkt SK200 pa je namenjen inovativnim zagonskim podjetjem, ki že ustvarjajo prve prihodke in imajo zasebnega investitorja, dodaten javni kapital pa potrebujejo za zagon hitre globalne rasti in profesionalno organizacijo podjetja.

Koristni napotki iz prve roke

Do danes je po navedbah iniciative Startup Slovenija investicije SK75 in SK200 Slovenskega podjetniškega sklada pridobilo skupaj že 44 zagonskih podjetij, ki so se na razpise prijavili lani in predlani.

Poleg tega bodo letošnji jesenski dogodki podobno kot v preteklih obdobjih namenjeni tudi seznanjanju in spoznavanju vitkih in agilnih metod za razvoj produktov, spoznavanju ponudbe lokalnega podjetniškega ekosistema za podporo zagonskih podjetij in napotkom iz prve roke, ki jih bodo z udeleženci delil predstavniki zagonskih podjetij, mentorji in podjetniški svetovalci.