V projekt Emonika bo vstopil južnoafriški sklad

Investitor iz Južne Afrike je po besedah župana Zorana Jankovića projekt Emonika kupil od Trigranita.

Objavljeno
25. januar 2017 19.36
Ba. Pa., STA
Ba. Pa., STA
Ljubljana − Ljubljanski župan Zoran Janković je na današnji novinarski konferenci med projekti, ki naj bi se začeli izvajati v letošnjem letu omenil projekt Emonika. Kot je dejal, je v projekt namesto Trigranita že vstopil nov investitor, in sicer eden od južnoafriških skladov. Ljubljana postaja po besedah župana vse bolj investicijsko zanimiva.

Investitor iz Južne Afrike je po besedah Jankovića projekt Emonika kupil od Trigranita, predstavniki sklada pa so se skupaj s predstavniki Slovenskih železnic (SŽ) že oglasili v mestni hiši. O tem, kdo je novi investitor, Janković danes ni želel govoriti, je pa dejal, da ne gre za Greenbay Properties, ki je v Ljubljani med drugim kupil zemljišče kjer je stal Kolizej.

Na železnicah so medtem pojasnili, da se s potencialnim investitorjem še pogovarjajo o njegovem vstopu v projekt Emonika.

»Pogajanja še potekajo, zato o imenih za zdaj še ne moremo govoriti. Če bi se s potencialnim investitorjem uspeli dogovoriti, bi lahko z gradnjo nove železniške in avtobusne postaje začeli že konec letošnjega leta,« so zapisali na SŽ.

Časnik Finance je sicer poleti poročal, da sta neuradno v igri za Emoniko južnoafriška sklada NEPI in Prime Capital, direktor SŽ Dušan Mes pa je za časnik tedaj povedal, da se Južnoafričani za Slovenijo zanimajo, ker imajo dovolj sredstev, denar iz valutnih rezerv pa želijo plasirati v naložbe v evrih.

Poleg Emonike bodo v letošnjem letu po županovih besedah stekli še štirje projekti. Prvi je prodaja trgovskega dela Stožic, ki jo je stečajna upraviteljica po Jankovićevih besedah napovedala za letošnji februar.

Čakamo tudi na odločitev Arsa glede Plečnikovega stadiona, saj si Joc Pečečnik še vedno želi izpeljati projekt, je dodal. Od Agencije za okolje (Arso) Janković pričakuje tudi soglasje za garažno parkirno hišo pod osrednjo ljubljansko tržnico. Nekoliko manj možnosti pa zaradi nezadostnih sredstev Janković pripisuje gradnji pokritega bazena Ilirija.

V Ljubljani je sicer po besedah župana vse več tudi zasebnih investicij. Trenutno je zasebnih tujih investicij v Ljubljani za skupaj 500 milijonov evrov. Pri slednjih je izpostavil gradnjo hotela Intercontinental Ljubljana na Bavarskem dvoru ter gradnjo večnamenskega nepremičninskega kompleksa na zemljišču nekdanjega Kolizeja. Začela se bo tudi gradnja Ikee, tu pa sta še Logistični center ob Letališki cesti ter Spar v Šiški, je dodal župan.