Vložen predlog za stečaj družbe Gradis, GP Ljubljana

Družba ima že dalj časa blokirane vse račune, kar ji onemogoča tekoče poslovanje.

Objavljeno
02. december 2011 09.03
Posodobljeno
02. december 2011 13.11
Katja Željan, Nova Gorica
Katja Željan, Nova Gorica
Ajdovščina - Zaradi insolventnosti je bil danes vložen predlog za stečaj družbe Gradis, GP Ljubljana, d.o.o. Za del zaposlenih v družbi Gradis, GP Ljubljana, d.o.o. bodo tudi v prihodnje našli zaposlitev v okviru Skupine Primorje. Zaradi tovrstnih dogodkov so sedaj še bolj pomembna prizadevanja uprave družbe Primorje, da reši edino veliko slovensko gradbeno podjetje.

Družba Gradis Gradbeno podjetje, Ljubljana, d.o.o. se je, podobno kot ostala gradbena podjetja v Sloveniji, zaradi gospodarske krize znašla v izjemno težkem položaju. Družba ima že dalj časa blokirane vse račune, kar ji onemogoča tekoče poslovanje, izvajanje obstoječih poslov ter pridobivanje novih.

Prav tako zaradi omenjenih težav zaposlenim niso bile izplačane plače za oktober 2011 ter del regresa. Kljub prizadevanjem Skupine Primorje in iskanju možnih rešitev, je družba Gradis GPL postala insolventna. Zaradi omenjenih razlogov je bil danes na sodišče vložen predlog za stečaj družbe.

»Neporavnane obveznosti do delavcev (neizplačane plače, regres) bodo kot prednostne terjatve poplačane pred drugimi nezavarovanimi in podrejenimi terjatvami, če bo višina stečajne mase zadostovala za poplačilo vseh prednostnih terjatev. Za del zaposlenih v družbi Gradis se bo tudi v prihodnje našla zaposlitev v okviru Skupine Primorje, del pa bo na žalost ostal brez zaposlitve. Slednji se bodo lahko prijavili na Zavod za zaposlovanje ter pridobili denarno nadomestilo za brezposelnost ter ostale pravice, ki jim pripadajo. Ker se je Skupina Primorje odločili za odprt dialog z vsemi partnerji, so o vložitvi predloga za stečaj družbe Gradis najprej obvestili predstavnike sindikatov, ki jih bodo sproti obveščali o vseh nadaljnjih postopkih v zvezi s stečajem družbe Gradis in prezaposlitvijo delavcev iz omenjene družbe,« je sporočila Ivana Bratož, vodja odnosov z javnostmi v Primorju.

Po njenih besedah so zaradi tovrstnih dogodkov zdaj še bolj pomembna prizadevanja uprave družbe Primorje, da reši edino veliko slovensko gradbeno podjetje. Uprava je z bankami upnicami uspela skleniti »stand still« dogovor, z zaposlenimi pa dogovor o izplačilu plač. Oba dogovora družbi Primorje omogočata, da zaključuje začete projekte. Prav tako pa družba vodi tudi dialog z upniki, saj je dogovor z njimi eden od pomembnih korakov na poti k rešitvi družbe.