Brodet s škarpeno: Kaj bi brez njih!

Začeli so graditi drugi tir. Čudno, brez pompa in slavja.

Objavljeno
26. avgust 2016 18.39
Miro Cerar 29.januarja 2015
Boris Šuligoj
Boris Šuligoj
Škarpena je šla včeraj na kremšnite in šampanjec. Izvedela je, da živi zares dobro, pravzaprav ekselentno. Če nam predsednik vlade ne bi povedal, tega še opazili ne bi. Malce nas žulijo neprebojni jopiči, malce nas režejo rezilne žice in malce hodimo po pogrebih, ampak to je malenkost v primerjavi z razmerami v vzhodni Krakoviji.

Povedal je, da so gospodarska rast, majhna brezposelnost in pregon evropske trojke njegova zasluga. Škarpena se posipa s pepelom, ker je prej mislila, da je kaj od tega morda zasluga nekaterih delavcev, uspešnih menedžerjev in predvsem konjunkture na evropskih trgih, pa tudi prejšnje Alenke. Zato bo predlagala to vlado za Nobelovo nagrado. Za ekonomske presežke najprej. Cerar je povedal še, da so (čudno, tako tiho in brez pompa ter slavja) praktično že začeli graditi drugi tir, da so zanj naredili toliko, kolikor drugim vladam še sanjati ni uspelo. Škarpena se vladi posebej opravičuje, ker si res ni mislila, da je tako dobra. Izvedela je še, da izvaja najbolj kulturno politiko novega stoletja in naravnost zgledno rešuje begunsko krizo. Če ne bi postavili odlične ograje, ki nas še dandanes brani pred pobegi Kretenezijcev, bi bila Slovenija že zdavnaj prazna.

Država se je odločila za najbolj (pre)drzno potezo ekonomske politike. Edini na svetu bodo privatizirali železnico in – vzporedno sinergični prijem – edini na svetu podržavili hotele. Da Cerar in Počivalšek ne bi bila sama, jima je ključno štango podal tudi koprski Ramzes 12., ki bi postal prvi občinski hotelir na svetu. »Vsi ostali hotelirji na svetu so navadni butci, mi bomo prvi ponudili občinsko vrhunsko hotelirsko tehnologijo in knou hau, ki bosta ponudila vrhunsko udobje in inovativnost v industriji gostoljubja,« piše v razlagi. Za čistočo bo skrbela Mišičasta Marjetica, za mineštre in hrenovke Tamara Di Caprio, za marketing Serastjan Jebetič, glave pa bo gostom pral Popo Ramzes 12.

Cesarjevim turističnim kadrom so v Portorožu izdatno priskočili na pomoč hrvaški partnerji inovativnega turizma, brez katerih se Portorožu še sanjalo ne bi o turističnih sinergijah in marketingu. Medaljo za posebne zasluge za pravno državo zato Škarpenin svet za pravno varnost ta teden podeljuje piranskemu okrajnemu sodišču za sklep o zavrnitvi začasne odredbe, ki sta ga podpisali sodnica Stanka Poredoš in višja pravosodna svetovalka Petra Medvešček. S sklepom sta omogočili, da vas lahko vsako teslo kadar koli in brez utemeljenega razloga izklopi iz električnega omrežja. Kajti vi imate vso pravico vso nastalo škodo iztožiti, čeprav se bo to (poznavajoč hitrost sodišč) zgodilo čez 15 let in čeprav bo medtem vsako neodgovorno in odgovorno teslo šlo v takšen ali drugačen stečaj in boste v temi in lakoti brez elektrike verjetno vi omagali že po treh mesecih. Evo, zlat primer, kako si piransko sodišče predstavlja zagotavljanje temeljne človekove pravice do elektrike in dela. Napaka je samo to, ker je tudi ustava nepopolna in so na to pravico v njej (po piranskem sodišču) pozabili.

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.