Celjski tlačani in knezi: Ljudski dom

Narodni dom že dolgo ni več narodni, temveč Ljudski dom.

Objavljeno
05. februar 2016 12.58
Brane Piano
Brane Piano
Prejšnji teden smo na tem mestu razpredali o županovem avtomobilu za 60 tisoč evrov. Ta teden je bilo javne naslade nad knežjim voznim parkom nenadoma konec.

Tako kakor z občine niso na veliko razbobnali, kako ponosni so na drag nakup, tako so bili tiho tudi zdaj, ko so raztrgali sklep, s katerim je direktorica občinske uprave Tina Kramer mestnega terenca volkswagna touarega županu dodelila v službeno in zasebno rabo ter mu vrnila osem let starega sivega audija A8. Edinega, kar je na knežji občini še ostalo od nekdanjega župana Jožeta Zimška, torej 19 let starega rdečega audija A8, pa so se končno rešili in zdaj jih bo na čase svoje vladavine na knežji občini spominjal le še Zimšek sam, kadar bo prišel na zasedanje mestnega sveta v Narodni dom.

Nazaj k mestnemu džipu. Ko so raztrgali sklep, je dal župan Bojan Šrot novi avtomobil parkirati v občinsko garažo. Tudi sam je dojel, da če bodo hudobni novinarji še naprej razpredali o džipu, mu bo morala Kramerjeva v nadomestilu za opravljanje funkcije pisati boniteto, ki bo višja od tisoč evrov na mesec, on pa bo zato davkariji na leto plačeval kakšnih pet do šest tisoč evrov dodatne dohodnine. Zato, ne pa ker bi bil avtomobil pretirano razkošje, ga je parkiral v garažo. Ali je na njem še vedno tista kljuka, s katero bi lahko tlačane potegnil v lepšo prihodnost, ni znano.

Odslej bo terenca vozil samo s potnim nalogom in samo na službene poti, na voljo pa ga bodo imeli tudi njegovi pooblaščenci Marko Zidanšek, Stane Rozman, Miloš Rovšnik in podžupanja Darja Turk.

Potem pa je prvi celjski knez v torek izstopil iz ljudske stranke, kjer je njegov šef predsednik stranke Marko Zidanšek z občinskega Simbia, kjer je zaposlena tudi podžupanja ljudske stranke Darja Turk. Potem je odpoved dala še Šrotova direktorica občinske uprave Kramerjeva. Ne znamo povedati, kaj to pomeni za našo ljubo občino.

Najmanj, kar je mogoče ugotoviti, je, da je tudi v celjski ljudski stranki prišlo do sprememb. Šrot bo samo še župan. Zidanšek ostaja predsednik slovenske ljudske stranke, predsednik celjske ljudske stranke, direktor smetišča in županov pooblaščenec za finance in gospodarstvo. Na celjskem smetišču ima že veliko ljudskih kadrov: od županove nekdanje soproge, županove podžupanje, še ene mestne svetnice pa seveda sebe. Deponija še ni polna. Zdaj bo dobil še direktorico občinske uprave. Morda bodo knežjo občino vodili kar s smetišča. To bo za Celje, polno strupov in odpadkov, bolj primerno od Narodnega doma, ki že dolgo ni več narodni, temveč Ljudski dom.

Ampak nič od tega ni gotovo. Če se bo Šrot po odhodu iz stranke odrekel tudi pomoči stranke in zlasti kadrom, bo v Celju po skoraj dvajsetih letih brezvetrja končno zapihal živahen politični veter. Saj vemo: politika se rešimo, če ga zaprejo ali če se spre z drugimi politiki. No, odnese ga lahko tudi tlačanska zavist, ko si kupi drag avtomobil.