Celjski tlačani in knezi: Prodano!

Gornji Grad prodaja traktor, Celje mestna zemljišča, vlada pa državno gospodarstvo.

Objavljeno
25. april 2014 19.22
Celje
Brane Piano, Celje
Brane Piano, Celje
Še dobro, da je občinski svet v Gornjem Gradu včeraj odločal le o prodaji traktorja znamke kubota, ki je parkiran v Komunali Gornji Grad. Ker ni rentabilen (traktor, za občinski svet ne vemo), se ga hočejo znebiti.

Tehnika ni pomembna, šteje velikost. Ko v majhnih občinah tu in tam prodajo kvečjemu kakšen traktor, bi v velikih občinah najraje prodali kar vsa občinska stanovanja, zemljišča, potem pa morda še občane z njihovimi otroki, domačimi živalmi in zdravstvenim zavarovanjem vred. K sreči jim prav pri vsem to ne steče kot po maslu.

V Celju že odtlej, ko so na občini izvedeli, da so divje račke v potokih polne arzena, solata pa kadmija, torej pred več kot tridesetimi leti, peklu in nebesom prodajajo zdravje in življenja tlačanov. Spisali so v teh letih sicer kup dokumentov in strategij, v katerih deklarirajo nujnost izboljšanja življenjskega okolja. Napredovali nismo niti za dolžino enega kunca.

Zaradi strupenih odlagališč v Bukovžlaku in pri Mestnem parku ter kupa enake zemlje v stari Cinkarni se je Slovenija znašla na sodišču EU. Naj tisto prodajo, če morejo, ne pa lepih občinskih parcel! Naj prodajo kakšen traktor!

Zakonodajno zastopstvo celjskih tlačanov, torej mestni svet, namreč nima predsodkov pred prodajanjem našega občinskega premoženja. Kot rečeno in na našo srečo, da takoj ne prodajo celotne občine, jim to ne gre prav od rok. Vsako leto proračun krpajo s prodajo zemljišč, prodajo pa manj kot tretjino načrtovanega. Lani so hoteli prodati za tri milijone evrov Mestne občine Celje, prodali so je za milijon. Izgovarjajo se, da prodajajo stavbna zemljišča, pa ne gredo ravno v promet, ker temu niso naklonjene gospodarske razmere. Še dobro, da so lani načrtovali in tudi kupili za dva milijona evrov zemljišč za pešpot na Šmartinsko jezero, druge poti in za prostorski razvoj. Aleluja! Gospodarske razmere so dobre vsaj za tlačane. Takole imamo. Gornji Grad prodaja traktor, Celje občino, vlada pa državno gospodarstvo. Še sreča, da bo šel v promet samo traktor.

Resnici na ljubo je treba dodati, da če že prodajajo zdravje in skupno dobro občanov, z našimi davki kupujejo vsaj naklonjenost Celjanov. Celjski mestni marketing in kulturni zavod si prizadevata, da bi bilo v starem mestnem jedru več narodnozabavnih prireditev po zgledu Štimungfesta pri jezeru, na katerem so množični del volilnega telesa kupovali s pomočjo avstrijskih narodnjakov.

Je dejal prvi celjski knez Bojan Šrot v torek, da ramišljajo o plavajočem koncertnem odru na vodi Šmartinskega jezera. Tlačani se nočemo utopiti. Če je že v letih, ko čuti takšno potrebo, naj gre kar sam na vodo!