Zdrs z višin

V Triglavu se je nabralo veliko visokoletečih idej, a tudi zavržnega balasta.

Objavljeno
22. maj 2013 23.56
mpi/triglav
Silva Čeh, gospodarstvo
Silva Čeh, gospodarstvo
Zgodaj zjutraj se je razširila novica, da bo z vrha Triglava odletel Matjaž Rakovec, njegov vodilni menedžer, pozno zvečer se je (se še ni) ta dekret uradno potrdil. Matjaž Rakovec je na čelu najmočnejše finančne družbe v državi obstal cela tri leta in pol. Vzrokov, da se je NS odločil obravnavati njegov odpoklic/ga odpoklicati, je verjetno veliko. Očitno pa je najbolj vroče na liniji od Beograda do Zagreba. (Pustimo ob strani v javnosti razbobnane poceni letalske vozovnice, trgovino z mobiji, sume korupcije, »espe« v New Yorku in kar je še tega.) V Beogradu ima Triglavova hči nepregledno serijo neprimernega poslovanja in zlorab, podobno je bilo tudi v zagrebškem Triglavu, a prav v Zagrebu si Rakovec želi postati zavarovalniška zvezda Balkana in kupiti Croatio.

V Triglavu se je v Rakovčevem času nabralo veliko visokoletečih idej, kot je vseobsegajoči holding Triglav INT, a tudi zavržnega balasta, obremenjenega s sumi negospodarnega in nepreglednega delovanja. Vsega se pač ne da skriti v magični stavek, da »boste več izvedeli po načelu enakomerne obveščenosti vseh deležnikov na Seonetu«, kakor so na navadna in zoprna vprašanja odgovarjali v Triglavu.

A »hokejistu« Matjažu Rakovcu je spodrsnilo tudi na borznem Seonetu, ki ga je tistega lepega aprilskega dne spregledal. In je namesto Seonetu (kar bi moral storiti po zakonu) raje razkril Jutranjemu listu, kakšno dividendo bo Triglav izplačal. A nadzorniki so se začeli spraševati tudi, zakaj Triglavu že nekaj let upada premija in s tem tržni delež, dobiček pa kljub temu noro raste. Kakorkoli: Rakovcu je drselo že ob njegovem ustoličenju na vrh Triglava, zdaj pa kaže, da bi bil lahko padec navzdol prost in trd.