Foto in videogalerija: maratonski tek čez drn in strn

Danes se pomerilo rekordno število tekačev, prijavljenih je 18.244. Ste med njimi? Morda smo tudi vas ujeli v objektiv.

30. oktober 2016 11.12
Lj. Maraton
M. Č.
M. Č.

Trasa poteka v središču mesta in njegovi okolici, tretjič bo preizkušnja na najdaljši razdalji potekala v enem samem krogu, proga na 21 km pa bo dala tudi slovenskega prvaka in prvakinjo.

Start teka na 10 km je bil ob 8.30, na njem sta zmagala Blaž Grad in Laura Stauber.

Teka na 21 in 42 kilometrov pa se bosta začela ob 10.30. Že deset minut prej bo start paraplegikov in rolkarjev. Vse tekaške preizkušnje se bodo začele na Slovenski cesti med hotelom Cubo in Uršulinsko cerkvijo, cilj bo na Kongresnem trgu.

Zmagovalec na 42 km bo prejel 20 tisoč evrov, če bo postavil rekord proge, bo dobil dodatnih tri tisoč evrov, če pa se bo spustil pod mejo 2:08:00, bo odnesel še pet tisoč evrov.

Kako je bilo, ko so se v tek spustili mali lumpiji, si oglejte v fotogaleriji. Kliknite na fotografijo: