Upokojenec s sladkarijami 
zvabil deklici in ju božal

Še pravočasno sta deklici ušli iz odklenjenega stanovanja, njuni starši pa so se obrnili na policiste.

Špela Ankele, Kranj
pet, 24.02.2012, 06:00

Kranj - »Glavna obravnava je tajna zaradi varovanja zasebnega življenja oškodovank.« S temi besedami je včeraj opoldne sodnica Andreja Ravnikar iz velike sodne dvorane pospremila pripadnike sedme sile, ki so želeli spremljati obravnavo proti 76-letnemu upokojencu.

Obtožnica 76-letnika iz Radovljice bremeni spolnega napada na osebo, mlajšo od 15 let, za kar kazenski zakonik predvideva zaporno kazen od treh do osmih let.

Upokojenca, ki po nam dostopnih podatkih hišni pripor preživlja v domu upokojencev v Lendavi, sta na kranjsko sodišče pospremila policistka in policist.

Zelo počasi in s pomočjo palice, na katero se je naslanjal, je obtoženec prehodil kratko pot od policijskega vozila do kranjskega sodišča. Po prihodu v veliko dvorano kranjskega sodišča je deloval zmedeno. Ko smo novinarji odhajali iz sodne dvorane, smo iz obtoženčevega negodovanja lahko razbrali, da ga je motila navzočnost fotografskih aparatov, ki so ga pospremili na sodišče.

Tožilka Renata Vodnjov je zaradi izključitve javnosti obtožnico, ki po neuradnih podatkih upokojencu očita spolni napad na dve mladoletni osebi, prebrala za zaprtimi vrati.

Dejanje, zaradi katerega je obtoženec včeraj prišel na kranjsko sodišče, se je menda zgodilo novembra lani, ko je upokojenec v svoje stanovanje v enem od radovljiških blokov zvabil dve desetletni deklici. Pod pretvezo, da ima zanju sladkarije, ju je začel božati.

Še pravočasno sta deklici ušli iz odklenjenega stanovanja, njuni starši pa so se obrnili na policiste. Ko so ti kasneje raziskovali ozadje dogodka, so menda odkrili še dve deklici, ki sta jim povedali približno podobno zgodbo.

Povezane novice

Radovljičan deklicama obljubljal sladkarije 
in ju zvabil v stanovanje
18. november ob 06:00
Destletni deklici, ki ju je 76-letnik menda zvabil v stanovanje, sta uspeli zbežati in o dogodku obvestiti starše.

Komentiraj članek

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje je preprosto, vendar pa zaradi spodbujanja kulturne in dostojanstvene razprave pred oddajo komentarjev zahtevamo vnos osebnih podatkov.
Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Pogoji komentiranja so dopolnjeni!

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje prispevkov na straneh Dela ni pravica, temveč možnost, ki jo omogoča medijska družba Delo, d. d. S komentarji prispevkov izražate svoje mnenje ali stališče na lastno odgovornost. Za objavo komentarjev, ki bodo na ogled takoj vidni vsem obiskovalcem portala, zahtevamo vnos osebnih podatkov. Kot registriran uporabnik, ki osebnih podatkov v uporabniškem računu ni dopolnil, pa imate možnost oddaje komentarjev, pri čemer si uredništvo pridržuje pravico do objave po lastni presoji.

Uredništvo Dela in izdajatelj Delo, d. d., spodbujata argumentirano razpravo in ne dovoljujeta zlorabe medijskega prostora za žalitve, napeljevanje k sovraštvu ali nasilju, osebno diskreditacijo identificiranih piscev, oglaševanje izdelkov ali storitev ali kako drugače pravno spornih komentarjev.

Po kazenskem zakoniku je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe, kakor tudi za razžalitev, žaljivo obdolžitev in obrekovanje. Uredništvo Dela bo pomagalo pri ugotavljanju identitete avtorjev sporočil, če bodo to zahtevali pristojni organi. Podatke lahko na zahtevo sporoči tudi prizadeti osebi zaradi uveljavljanja njenih pravic.

Uredništvo Dela bo zato po svoji presoji brisalo sporna sporočila; posameznim avtorjem bo tudi odvzelo možnost komentiranja.

Za vsebino, naslove in priloge sporočil v forumih so odgovorni avtorji sami.

Medijska družba Delo, d. d., uredništvo Dela

Prijavi se

Komentarji

Prikaži: starejši prej
2 komentarja
Neznan

To barabo upokojensko takoj kastrirat !!!

24. februar 2012, ob 06:47:16
benjamin2.

Kako nagravžno! Upam, da deklici ne bosta imeli kakšnih
posledic. Sodnikom pa se perverznež naj nikar ne smili,
in naj mu naložijo strogo kazen. Starši pazite na svoje
mladoletne otroke, pedofilija v Sloveniji je v porastu.

24. februar 2012, ob 06:38:06
2 komentarja
Stran: <|1|>
Prikaži: starejši prej