Kajzerce: Konec Slovenije. Nove

Na pravi desni »zmerna in spravna politika« pomeni enako kot prisega Josipu Brozu.

Objavljeno
15. julij 2016 16.53
Rok Kajzer
Rok Kajzer
Nova Slovenija je z izključitvijo Aleša Hojsa naredila najbrž največjo napako v vsej svoji zgodovini. Izključiti velikana slovenske pomladi, enega najpomembnejših osamosvojiteljev, enega najboljših ministrov katere koli vlade in nekdanjega najbolj prepoznavnega poslanca DZ je dejanje, ki bo v slovenskem političnem in strankarskem življenju pustilo neizbrisne in za NSi pogubne posledice. Zakaj?

1. V NSi bo moč znova pridobil najbolj znani podpornik udbomafije in tranzicijske levice Lojze Peterle. Torej človek, ki je zapustil edino pravo osamosvojiteljsko organizacijo, Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve, ko je to začelo serijsko vlagati ovadbe zoper Milana Kučana zaradi veleizdaje. Po tem, ko mu je Hojs preprečil govor na edini pravi osamosvojiteljski proslavi, zdaj v NSi ne bo več nikogar, ki bi Slovenijo varoval pred Peterletom.

2. V povezavi s točko ena bo NSi praktično izključena iz osamosvojiteljske družine, saj ne Združenje veteranov vojne za Slovenijo ne policijsko združenje Sever (ki po merilih edinih razlagalcev osamosvojitvene zgodovine nista relevantni organizaciji) doslej nista dopustili politizacije svojih združenj oziroma ne delujeta v skladu s pričakovanji Prvega osamosvojitelja.

3. Velikan slovenske politike Aleš Hojs ima zdaj končno prosto pot, da se priključi strankam, ki imajo dovoljenje in certifikat Prvega osamosvojitelja za delovanje – Kanglerjevi paraSLS ali Primčevi pediatrični stranki. Glede na to, da je Hojs že v vladi v senci edine Prave stranke, seveda ne izključujemo njegove bliksovite in belščeče kariere v tej stranki.

4. NSi bo s Hojsovim odhodom izgubila morebitnega donatorja za volilno kampanjo, saj je Hojs nov obraz linije Fructalovih sokov. Z izjavo, da ga politika NSi »vedno bolj spominja, ironično gledano, na Fructal politiko, kjer je politika polna same sebe, kot v sporočilu tiste reklame«, je namreč že skoraj prepričal stratege tega podjetja. Kar strah nas je, ko bo nastopil za oglas za frutek, ko bo o NSi pel: »Lupimo in čistimo, ribamo, sekljamo, strgamo, pasiramo, kuhano vam damo!« Ampak saj vemo – za otroke gre.

5. NSi je ob tem spregledala ugotovitev ene najbolj znanih, priznanih in vplivnih odvetnic, da je smešno, da »odstopi financminister in nekoga iz minorne opozicijske stranke izključijo. Za Slovenijo je Hojs bolj pomemben.« NSi si je drznila izključiti človeka, ki je pomembnejši od finančnega minisitra Mramorja. Recept za katastrofo.

6. Z izključitvijo Hojsa je NSi po presoji Prvega na desni končno pokazala pravo barvo in se umestila na skrajni levi pol slovenskega politična prostora, celo bolj levo od Združene levice. Prvi na desni jih je namreč med vrsticami označil za »komije«. Na pravi desni »zmerna in spravna politika« pomeni enako, kot če si zvestobo prisegel Josipu Brozu Titu.

7. Da je NSi pečena, dokazuje tudi prvi odziv edine prave, neodvisne in verodostojne televizije v Sloveniji, ki je početje Ljudmile Novak & kompanije primerjala z, če poenostavimo, komunističnimi metodami. »Desnica more biti bolj demokratična, so besede predsednice NSi Ljudmile Novak, ki so požele žvižge na polnem Trgu republike na aprilskem zborovanju V obrambo Slovenije. Danes vemo, zakaj. Za predsednico NSi očitno več demokracije pomeni izključevanje drugače mislečih,« so zapisali na portalu televizije, edine, ki je zavezana resnici.

8. Z izključitvijo enega daleč najpomembnejših politikov v državi NSi nadaljuje proces »osvoboditve stranke od SDS«, kar pomeni, da se bo stranka oddaljila od bodoče zmagovite koalicije najbolj demokratičnih strank v Sloveniji pod vodstvom Prvega na desni.

Še prosili bodo velikana Aleša, da se vrne in jih utiri na pravo pot. Šele tedaj bo tudi NSi posijalo rumeno sonce na modri podlagi.