Slovenski avto leta 2017 je peugeot 3008

Finale: Peugeot 3008 zmagal pred alfo romeo giulio in VW tiguanom

19. januar 2017 21.18
Gašper Boncelj

Peugeot 3008 je zmagovalec tokratnega že 25. izbora za slovenski avto leta. V končni razvrstitvi se je na drugo mesto uvrstila alfa romeo giulia, na tretje volkswagen tiguan, na četrto renault megane in peto kia sportage.

Peugeot 3008 je nasledil lansko zmagovalko opel astro in je drugi model te francoske znamke, ki je doslej osvojil naslov, pred petnajstimi leti je bil zmagovalec peugeot 307. Na prvo mesto so peugeot 3008 uvrstili štirje izmed sedmih sodelujočih medijev, tudi redakcija Dela in Slovenskih novic. V končnem izboru medijev so glasovali še Avto magazin, Motorevija AMZS, Dnevnik/Nedeljski dnevnik, Planet Siol.net, Val 202/Avtomobilnost in Večer/Evo Magazin. Peugeot 3008 je z največjim številom točk glede na glasove bralcev in poslušalcev že začel finale.

Končni izbor za slovenski avto leta, ki je bil jubilejni 25. po vrsti, je tudi tokrat potekal v oddaji Avtomobilnost na televiziji Slovenija. Tako so bili na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani poleg finalistov zbrani tudi vsi dosedanji zmagovalci, vključno s prvim zmagovalcem BMW-jem serije 3 coupe iz leta 1993!