Polet O2: Intervali - pot do tekaškega napredka

Pri intervalih je obremenitev na telo večja. Zaradi tega je smiselno, da se te metode poslužujejo tisti, ki lahko tečejo brez zadržkov.

Objavljeno
30. september 2015 11.48
Klemen Laurenčak, Polet O2
Klemen Laurenčak, Polet O2

Kot tekaški trener dobro vem, kje so šibke točke rekreativnih tekačev. Ko zaslišijo besedo intervali, nekaterim antene pregorijo in ne slišijo drugih pomembnih stvari ali napotkov. Ko zaslišijo besedo intervali, vedo, da bodo trpeli, pa vendar komaj čakajo, da se zadeva začne. Prenašanje bolečine je ena izmed zadev, ki nas pri teku prej ali slej dohiti. Pri intervalih še toliko bolj. Da bi bila ta bolečina vredna, moramo razumeti, kateri intervali so primerni za nas glede na tekaški staž, glede na hitrost teka in stopnjo motiviranosti. Vsekakor pa morajo biti intervali v treningu samo pika na i in ne kaplja čez rob.

ntervalna metoda treninga je že desetletja glavni motor napredka in iskanja rezerv v teku. Namreč: kaj hitro so ugotovili, da je hiter tek učinkovitejše sredstvo kakor počasen tek.

Primere intervalnega treninga za 10, 21 in 42 kilometrov, si prepišite in izvajajte na tej povezavi spletne strani Polet O2!