Polet O2: Hujšanje je družinski posel

Ko posameznik načrtuje svojo "shujševalno prehrano", pogosto ne pomisli, da bo s tem vplival na prehrano vseh v njegovi bližini.

Objavljeno
10. november 2015 12.08
Uredništvo, N. R. K., Polet O2
Uredništvo, N. R. K., Polet O2
Na prvem mestu je seveda ožji družinski krog. Ta socialni pa tudi ekonomski in praktični vidik je še eden od razlogov, da pri vsakršnih spremembah prehrane izhajamo iz tega, kar jemo vsak dan.

Seveda je to tudi še en razlog proti posebnim jedilnikom. Zelo redke so namreč gospodinje, ki bodo vsak dan kuhale več vrst menijev. Teoretično, kajti če bi za vsako bolezen res obstajal poseben jedilnik, bi bilo to v praksi približno tako: za mamo proticelulitni jedilnik, za očeta protistresni jedilnik, za sina, ki je športnik in v puberteti, jedilnik za regeneracijo in proti mozoljem hkrati. Malce bolj okrogla hči bi potrebovala shujševalni otroški jedilnik. Da ne omenjam dedka, ki ima putiko, kar zahteva spet poseben jedilnik, babica pa je vegeterijanka in ne je nič mesa. Takšna družina bi res potrebovala kuharja, normalna gospodinja tega ne bi zdržala prav dolgo. Pa tudi povprečna denarnica ne.

Zakaj hujšanje enega člana družine tako močno vpliva na druge in kako sestaviti jedilnik za zadovoljstvo vseh, si preberite na tej povezavi spletne strani Polet O2!