Revoltirana anketa: Odločen ne preganjanju novinarjev

Slabe štiri petine sodelujočih v anketi nasprotuje preganjanju novinarjev in meni, da so novinarji delovali v korist javnosti.

Objavljeno
05. februar 2015 16.39
Anuška Delić na sodišču
Ma. Ja., Delo.si
Ma. Ja., Delo.si
Ljubljana − Levji delež sodelujočih v tokratni revoltirani anketi, v kateri smo vas spraševali, kako gledate na aktualni sodni pregon novinarjev zaradi domnevnega izdajanja tajnih podatkov, preganjanja novinarjev ne podpira − proti se je izreklo kar 78 odstotkov tistih, ki so oddali svoj glas.

Slabe štiri petine sodelujočih v anketi torej meni, da so novinarji delovali v korist javnosti. Med njimi je tudi Franc Prešeren, ki pravi, da mora biti javnost obveščena o dogajanju v političnem in tudi zaplotniškem zakulisju. »V ustavi RS jasno piše, da ima v tej državi 'oblast ljudstvo'. Torej naj jo ima dobesedno! Nesprejemljivo je, da si neki uradnik-vohun ali bivši minister lastita pravico ovadbe novinarja, ki je družbo opozoril pred prežečo nevarnostjo. Oba si zaslužita sojenje in zapor,« je zapisal.

Le 22 odstotkov sodelujočih v anketi pa meni, da je pregon novinarjev upravičen, saj je varnost države nad interesi javnosti.

Naslednjič o razmerah v zdravstvu

Novo revoltirano vprašanje zaradi slabih razmer v zdravstvu posvečamo prav tej temi. Zanima nas, kako bi se morala vlada lotiti reševanja razmer v zdravstvenem sistemu? Naj ponudnikom zdravstvenih storitev zagotovi več proračunskih sredstev ali naj skrči obseg storitev v osnovni zdravstveni košarici, druge pa zaračuna? Je morda prava pot reorganizacija zdravstvenega sistema, ki ima še vedno dovolj notranjih rezerv? Sodelujte v revoltirani anketi in svoj odgovor utemeljite.