Revoltirana anketa: Razdeljeni glede javnega sramotenja sovražnega govora

Glasovi sodelujočih so se tokrat razdelili skorajda povsem na pol.

Objavljeno
05. november 2015 15.54
Tweet V ljubljani 24.3.2014
Ma. Ja., Delo.si
Ma. Ja., Delo.si

Udeleženci tokratne Revoltirane ankete, v kateri smo vas spraševali, alli je javno sramotenje avtorjev pravi način boja proti sovražnemu govoru, so, kot kažejo rezultati, glede vprašanja razdeljeni skorajda povsem na pol. Da javno sramotenje avtorjev ni pravi način bojevanja proti sovražnemu govoru, meni 51 odstotkov tistih, ki so oddali svoj glas, nasprotno, torej da je pravi način, pa preostalih 49 odstotkov.

Med tistimi, ki javnemu sramotenju avtorjev nasprotujejo, jih večina − 70 odstotkov − meni, da je to napad na svobodo izražanja, preostalih 30 odstotkov pa je prepričanih, da se na ta način razprava spusti na raven avtorjev sovražnega govora. Med zagovorniki javnega sramotenja avtorjev izjav s sovražno vsebino jih tri četrtine − 75 odstotkov − meni, da je to tudi najbolj učinkovit pristop, preostalih 25 odstotkov pa je prepičanih, da se z javnim sramotenjem organe pregona spodbuja k preiskavi.

Novo Revoltirano anketo, ki bo na naši spletni strani objavljena do vključno prihodnjega četrtka, namenjamo krizi s prebežniki v Sloveniji. Zanima nas, kdo se je pri spoprijemanju z begunsko krizo doslej najbolj izkazal. Sodelujte v anketi in svoj odgovor utemeljite.