Revoltirana anketa: Slovenija ne potrebuje slabe banke

Kar 76 odstotkov udeležencev tokratne ankete meni, da se je slaba banka izkazala za predrago in neučinkovito.

Objavljeno
12. marec 2015 14.39
reut*evri
Ma. Ja., Delo.si
Ma. Ja., Delo.si

Ljubljana − Večina udeležencev tokratne revoltirane ankete − kar 76 odstotkov − meni, da Slovenija slabe banke ne potrebuje, saj se je izkazala za predrago in neučinkovito. Precej manjši je delež tistih − 16 odstotkov −, ki so prepričani, da je slaba banka kljub pomanjkljivostim najboljši model sanacije bank. Še manj udeležencev tokratne ankete − le osem odstotkov − pa se ne nagiba ne v eno ne v drugo smer, a meni, da sredi okrevanja ne moremo zamenjati ključnega orodja v boju proti krizi.

Med tistimi, ki slabi banki niso naklonjeni, je Boris Pasch Wallersberg, ki meni, da je slaba banka slaba za ljudstvo. »Mislim, da vsi vemo, zakaj jo je politična elita ustanovila. Imamo v Sloveniji zgolj po naključju 'preluknjano' zakonodajo? So naši uradniki neuravnovešeni? So kdaj zavrnili samopašne male birokrate v EU, ki so zahtevali, da moramo biti bolj papeški od papeža?« se med drugim sprašuje.

Slabi banki nista naklonjena niti Dušan Mirić niti Franc Prešeren. Prvi meni, da je slaba banka alibi za krajo tisočletja v Sloveniji in je razen tatov slovenskega premoženja in njihovih plačancev ter seveda politike, ki je to omogočila, ne potrebuje nihče. Drugi pa se sprašuj, če nimamo že dovolj slabih bank, ki jih je bilo večkrat treba dokapitalizirati z javnim denarjem? »DUTB se je izkazala za zares slabo banko z vsemi anomalijami prav na začetku. Že ekipa je bila nesrečno izbrana, ker je najprej poskrbela za svoje privilegije in privilegije prijateljev. Ob tem ne vemo, ali deluje v interesu tega naroda. Ni nadzora, prodaja vse počez, brez utemeljitve, ali bodo podjetja in banke končali v dobrih rokah. Vse to so dileme, ki jih vnaprej niso razrešili,« dodaja.

V novi revoltirani anketi, ki bo na naši spletni strani objavljena do vključno prihodnjega četrtka, vas sprašujemo, ali zaupate delu Komisije za preprečevanje korupcije? Mar menite, da komisija svoje delo opravlja strokovno in korektno, ali ste morda mnenja, da je KPK predvsem sredstvo oblasti za obračunavanje s politično konkurenco? Mislite, da je KPK brezzobi tiger, ki bi ga morali okrepiti z dodatnimi pooblastili? Sodelujte v anketi in svoj odgovor utemeljite.