Revoltirana anketa: Slovenske zdravstvene ustanove niso dovolj varne

Zdravstvene ustanove v Sloveniji niso dovolj varne, ker obseg in kakovost kadra in opreme nista ustrezna, meni večina.

Objavljeno
22. marec 2016 18.19
zeljan/urgenca
Ma. Ja.
Ma. Ja.

Ljubljana − Slabi dve tretjini oziroma 62 odstotkov sodelujočih v tokratni Revoltirani anketi je na vprašanje, ali so slovenske zdravstvene ustanove dovolj varne, odgovorilo, da ne.

Slaba polovica oziroma 46 odstotkov tistih, ki so oddali svoj glas, meni, da slovenske zdravstvene ustanove niso dovolj varne, ker obseg in kakovost kadra in opreme nista ustrezna. Približno 16 odstotkov sodelujočih pa meni, da zdravstvene ustanove v Sloveniji niso dovolj varne zaradi napak, za katere je kriva predvsem nerazumna varčevalna politika.

Vseeno pa precejšen delež sodelujočih − 38 odstotkov − meni, da so slovenske zdravstvene ustanove dovolj varne. Večina med njimi, 34 odstotkov tistih, ki so oddali svoj glas, meni, da se posamezni incidenti dogajajo tudi v najboljših sistemih. Le štirje odstotki pa menijo, da so slovenske zdravstvene institucije kakovostne in učinkovite.

V novi Revoltirani anketi vas sprašujemo, katera potencialna posledica terorističnega napada v Belgiji vas najbolj skrbi. Je to naraščanje kulture strahu in zaostritev varnostnih ukrepov? Morda erozija človekovih pravic in zasebnosti? Ukinitev režima prostega prehajanje meja v EU? Sta to zaostritev politike do beguncev in rast ksenofobije? Ali pa morda krepitev vojaškega intervencionizma EU? Sodelujte v anketi in odgovor utemeljite.