F1: Hamilton bo v Monzi štartal pred Rosbergom

Kvalifikacije v Monzi v znamenju dirkačev Mercedesa: Lewis Hamilton pred Nicom Rosbergom.

06. september 2014 14.40
AUTO-PRIX-F1-MONZA-ITA-QUALIFIER
Š. Ro., Delo.si

Monza - Prvo štartno mesto na nedeljski dirki formule 1 za VN Italije v Monzi si je v kvalifikacijah zagotovil Britanec Lewis Hamilton.

Dirkač Mercedsa bo z najboljšega štartnega položaja štartal prvič po majski VN Španije v Barceloni, v prvo štartno vrsto pa se je uvrstil še njegov moštveni kolega, Nemec Nico Rosberg (+0,274).

Druga vrsta je povsem v znamenju Williamsa, tretji čas je imel Finec Valtteri Bottas (+0,588), četrtega pa Brazilec Felipe Massa (+0,756). Za njima bosta oba Mclarna, Danec Kevin Magnussen (+1,205) in Britanec Jenson Button (1+,270).

Na boljši razplet kvalifikacij so upali pri Ferrariju, ki mu je dobro kazalo na treningih. A je Španec Fernando Alonso končal šele na sedmem mestu (+1,321). Ob njem pa bo iz četrte vrste dirko začel osmouvrščeni štirikratni svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel z Red Bullom (+1,327).

Hamiltonu tudi tretji trening

Hamilton je dobil tudi zadnji trening pred današnjimi kvalifikacijami. Izkoristil je tehnične težave Rosberga in s tršo različico pnevmatik vpisal najboljši čas kroga (1:25,519). Vodilni dirkač sezone, je tako končal v ozadju, šele na 22. mestu, potem ko je včeraj dosegel najboljši čas drugega treninga, na katerem sicer dirkalnik ni ubogal Hamiltona.

Britancu je na zadnjem treningu najbolje sledil španski dirkač Ferrarija Fernando Alonso in razveselil množico italijanskih avtomobilističnih navdušencev. Z novo dobro predstavo na dirkališču v Monzi je poskrbel za dobre obete v kvalifikacijah, potem ko sta bila oba Ferrarijeva dirkača presenetljivo hitra tudi že na včerajšnjih treningih.

Tretji je bil Finec Valtteri Bottas z Williamsom, njegov moštveni kolega Brazilec Felipe Massa pa četrti. Peti je bil Britanec Jenson Button z McLarnom, šele šesti pa Nemec Sebastian Vettel z Red Bullom. Zmagovalec prejšnje dirke v Belgiji, Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull) je bil deveti.