Š. Ro., Delo.si
Woking - Eno od vodilnih moštev v formuli 1 McLaren-Mercedes je v britanskem Wokingu že predstavilo dirkalnik za naslednjo sezon. Novi bolid MP4-27 sta razkrila oba dirkača, svetovni podprvak Jenson Button in njegov rojak Lewis Hamilton
»Dirkalnik je fantastičen. Se že veselim, da ga bom lahko naslednji teden prvič vozil. Prepričan sem, da bo tudi na stezi močan,« je dejal Hamilton.
»To je za nas zelo razburljiv dan. Razkrili smo rezultat trdega dela. Želim se zahvaliti vsem, ki so vso zimo pridno delali, da so razvili ta dirkalnik. Zdaj nas čaka zelo pomembno testiranje,« je povedal Button.
Vodstvo McLarna je prepričano, da bo z novim dirkalnikom konkurenčno vodilnemu moštvu v zadnji sezoni, Red Bullu. »Kam spadamo, sicer ne bomo vedeli vse do kvalifikacij v Avstraliji,« je povedal vodja ekipe Martin Whitmarsh in dodal, da upajo, da bo tokrat zimsko testiranje bolj uspešno kot je bilo lansko. »Gre za težaven proces. Toda v dirkalnik smo vložili veliko dela in verjamemo, da smo v boljšem položaju kot smo bili pred letom dni,« je še povedal.
Ekipa bo tako že kmalu začela s testiranji, ki se 7. februarja začenjajo v Jerezu. Prvi bo za volan mclaren mercedesa MP4-27 sedel testni dirkač Oliver Turvey, nato ga bosta preizkusial tudi Button in Hamilton.
Ferrari bo bolid predstavil v petek
V petek bodo v Maranellu predstavili novega Ferrarija, moštvo svetovnega prvaka Sebastiana Vettla Red Bull pa bo predstavitev opravilo kar prek spleta v ponedeljek. Mercedes z veteranom Michaelom Schumacherjem bo novo srebrno puščico predstavil šele 21. februarja.
V dneh pred prvimi testiranji bodo predstavitve pogostejše, za petek jo tako načrtuje še Force India, za nedeljo Lotus, Red Bullova druga ekipa Toro Rosso se bo pridružila spletni predstavitvi »velikega brata«, Williams pa bo novi bolid razkril v fizični obliki v torek tik pred testiranji.