F1: trening v Suzuki v znamenju dežja

Na prvem treningu pred dirko za VN Japonske je bil najhitrejši Španec Carlos Sainz, na drugem Rus Danil Kvjat.

25. september 2015 09.55
AUTO-PRIX-JPN-F1
Š. Ro., Delo.si

Suzuka - Dirkači formule 1 so v Japonski Suzuki opravili oba prosta treninga, ki ju je v veliki meri zaznamoval močan dež. Zaradi padavin prvega treninga sploh niso mogli izpeljati v celoti, kar osem dirkačev ni moglo odpeljati kroga, v katerem bi jim lahko izmerili čas.

Najhitrejši čas je dosegel Španec Carlos Sainz mlajši (Toro Rosso), drugi je bil Rus Daniil Kvjat (Red Bull), tretjega pa Nemec Nico Rosberg (Mercedes). Četrti je bil junak prejšnje dirke v Singapurju Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), ki mu je sledil vodilni v skupnem seštevku Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) na petem mestu.

Na drugem treningu je najboljši čas dosegel Kvjat, sledila sta mu dirkača Mercedesa Rosberg in Hamilton. Četrti je bil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), peti pa Vettel.

Dirkači so imeli na splozki stezi nemalo težav in se pritoževali zaradi razmer. V soboto in nedeljo, ko so na sporedu kvalifikacije in dirka za VN Japonske, prireditelji ne pričakujejo tako močnega dežja. »V takšnem vremenu si ne želiš preveč tvegati, da ne bi poškodoval dirkalnika. Danes smo le vadili štarte in naredili nekaj krogov, sicer pa ni bilo priložnosti, da bi se kaj veliko naučil. Upam, da bo dirka suha, saj mi je žal za navijače. Danes so sedeli na dežju in niti niso videli veliko dirkanja,« je po treningih povedal vodilni v svetovnem prvenstvu Hamilton.

Spomnimo, tudi lani je dirko v Suzuki zaznamovalo slabo vreme, v katerem se je usodno ponesrečil mladi francoski dirkač Jules Bianchi. Potem ko se je skoraj leto dni boril za življenje v umetni komi, je umrl 17. julija v domači Nici.