Ferrarijev naraščajnik hitrejši od Bottasa in Verstappna

Prvi dan testiranj v Budimpešti po taktih monaškega najstnika Charlesa Leclerca, danes v igri tudi Robert Kubica.

02. avgust 2017 14.28

Budimpešta - Po nedeljski veliki nagradi Madžarske, enajsti preizkušnji v koledarju svetovnega prvenstva formule ena, Budimpešta gosti dirkaško elito še na dveh dneh testiranj, na katerih pa seveda ne nastopajo vsi najboljši vozniki. Tako si je včeraj vso konkurenco pokoril 19-letni Ferrarijev monaški naraščajnik Charles Leclerc, sicer vodilni v trenutni razvrstitvi prvenstva formule 2. Za 88 tisočink je bil hitrejši od McLarnovega rednega voznika, Belgijca Stoffla Vandoorna, ki se je ravno v nedeljo dokopal do prve točke v sezoni svetovnega prvenstva F1.

Najbolj znan obraz na včerajšnjem testiranju je bil Mercedesov Finec Valtteri Bottas, ki je na tretjem mestu zamudil sekundo, nanizal pa največ krogov med vsemi - kar 155 -, saj je testiral Pirellijeve gume za prihodnjo sezono. Za primerjavo: Leclerc je zmogel 98 krogov, Vandoorne pa 71. Brezkompromisni nizozemski mladenič pri Red Bullu Max Verstappen je bil šele predzadnji, enajsti, res pa je, da je moral zaradi neposlušnosti motorja lep čas preživeti v garaži. Na današnjih testiranjih pa največ pozornosti javnosti vleče poljski povratnik za volanom Renaulta Robert Kubica.