Gajser svetovni prvak v razredu MX2

Motokrosist Tim Gajser je na zadnji dirki SP v Glen Helenu osvojil četrto mesto in postal svetovni prvak.

21. september 2015 07.45
21. september 2015 07.59
M. Ž., Delo.si, STA

Los Angeles - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na zadnji dirki razreda MX2 v ameriškem Glen Helenu osvojil četrto mesto in si priboril naslov svetovnega prvaka. Na zadnji dirki je zmagal Jessy Nelson, drugi je bil njegov rojak Shane McElrath, tretji pa Švicar Valentin Guillod.

Tim Gajser je v Glen Helen pripotoval kot vodilni v skupnem seštevku, pred Latvijcem Paulsom Jonassom je imel 18 točk naskoka.

Slovenec je imel že v prvi vožnji neposreden boj z Latvijcem, ki ga je sredi dirke več krogov zadrževal za sabo, potem pa mu je pobegnil in Latvijec je bil le deseti. Gajserja, ki je večino časa prebil na četrtem mestu, sta nato prehitela še dva tekmeca. V skupnem seštevku je to pomenilo, da je imel Gajser 571 točk, Jonass pa 594 točk, pri čemer je bilo pred zadnjo vožnjo na voljo le še 25 točk.

Gajser tako ni potreboval popolnega tveganja, teoretično bi se lahko zadovoljil že z mestom ob robu dobitnikov točk. A Gajser, ki navdušuje tudi s predanostjo in nepopustljivostjo, se ni odločil za takšen "ziheraški" pristop. Napadel je takoj po startu, prišel na tretje mesto in imel Jonassa zanesljivo pod nadzorom; naredil je sicer tudi napako, po kateri se je hitro pobral, izgubil eno mesto, nato pa do konca vztrajal na četrtem.

To je bilo seveda več kot dovolj, prednost je narasla na 25 točk in mladi slovenski zvezdnik motokrosa je lahko po prečkanju ciljne črte prešerno slavil velik uspeh s svojimi najbližjimi in člani Hondine ekipe.

Na zmagovalnem odru je nato dobil najbolj zaželeni lovoriki v tem športu: zlato številko in zlato odličje za najboljšega motokrosista na svetu.

Gajser je za naslov prvaka zbral 589 točk, Jonass je sezono končal pri 564 točkah, tretji je bil Britanec Max Anstie s 537 točkami.

V sezoni 2015 je Gajser slavil na petih posamičnih dirkah svetovnega prvenstva, v švedski Uddevalli, nemškem Teutschenthalu, italijanskih Maggiori ter Pietramurati in nazadnje konec avgusta v nizozemskem Assnu.