Hamilton s prvega mesta na odločilni dirki sezone

Britanec Lewis Hamilton bo nedeljsko VN Abu Dabija začel s prvega mesta, ob njem bo še Nemec Nico Rosberg.

26. november 2016 16.22
Mideast Emirates F1 GP Auto Racing
M. Ž.
M. Ž.

Abu Dabi - Aktualni svetovni prvak formule ena, Britanec Lewis Hamilton, si je v današnjih kvalifikacijah VN Abu Dabija zagotovil najboljši štartni položaj na nedeljski sklepni dirki sezone.

Britanski dirkač je s svojim Mercedesom postavil čas 1:38,755 in konkurenco premagal za več kot tri desetinke sekunde.

V prvo štartno vrsto se je uvrstil še njegov moštveni kolega in vodilni v skupnem seštevku, Nemec Nico Rosberg (+0,303).

V drugo vrsto sta se uvrstila Avstralec Daniel Ricciardo z Red Bullom (+0,834) in Finec Kimi Räikkönen s Ferrarijem (+0,849), v tretjo pa Nemec Sebastian Vettel s Ferrarijem (+0,906) in Nizozemec Max Verstappen z Red Bullom  (+1,063).

Prav na zadnji dirki sezone bo znan novi svetovni prvak. V najboljšem položaju je Nico Rosberg, ki ima 12 točk prednosti pred Lewisom Hamiltonom. V primeru, da slednji dobi nedeljsko dirko, Nemcu za osvojitev naslova zadostuje že tretje mesto.