Marko Jerman kljub težavam blizu rekorda

Slovenski motorist Marko Jerman tretji na Slovakiaringu in v skupnem seštevku alpsko-jadranskega prvenstva.

14. september 2015 22.17
Mi. Š., šport

Orechova Poton - Na zadnji letošnji postaji za alpsko-jadransko prvenstvo se je od slovenskih cestno-hitrostnih motoristov v soboto na zmagovalni oder na Slovakiaringu povzpel le Marko Jerman (Maco, yamaha), ki je na prvi dirki v razredu superbike osvojil tretje mesto. Na tem položaju je končal tudi v skupnem seštevku.

»Znova smo imeli obilo tehničnih težav, ki nam jih ni uspelo odpraviti. V prvih petih krogih, v katerih sem se v nedeljo (4.) na desetinko sekunde približal rekordu proge, je še šlo, potem pa je motor postal tako nemiren, da nisem mogel več dirkati na vso moč,« je razkril Jerman, ki je v petek praznoval 31. rojstni dan.

Konec tega tedna se bo v Le Castelletu udeležil še zadnje letošnje vzdržljivostne preizkušnje za svetovno prvenstvo pod okriljem FIM. Na 24-urni dirki v Franciji bo nastopil tudi Janez Prosenik (AMD Trebnje, BMW), za katerega se je finale alpsko-jadranskega prvenstva na Slovaškem z 18. mestom in odstopom razpletel po najslabšem možnem scenariju:

»Na prvi dirki me je eden od tekmecev dobesedno zrinil s steze in imel sem srečo, da nisem grdo padel, na drugi pa mi je razneslo pogonski agregat,« je sporočil 35-letni Trebanjec.

V nedeljo se je slovesne razglasitve od naših udeležil tudi Gregor Likar (MK Veteran, honda), tretjeuvrščeni v kategoriji moto3, ki je bil tretji tudi v končni razvrstitvi tega tekmovanja.