Moto GP: Lorenzu kvalifikacije Jereza

Dirkač Yamahe Jorge Lorenzo je bil najhitrejši na kvalifikacijah za VN Španije, druge dirke sezone razreda moto gp.

28. april 2012 17.49

Jerez - V motociklističnem razredu moto gp bodo jutri izpeljali drugo dirko sezone, VN Španije, ki jo bo s prvega mesta začel domačin Jorge Lorenzo. Dirkač Yamahe je bil najhitrejši na današnjih kvalifikacijah, kjer se mu je najbolj približal rojak Dani Pedrosa (+0,135), tretji je bil Američan Nicky Hayden (+1,031).

Lorenzo je tako na začetku tekmovalne sezone v odlični formi, saj je že na prvi dirki sezone, VN Katarja, osvojil najboljši štartni položaj in kasneje tudi zmagal. Aktualni svetovni prvak, Avstralec Casey Stoner, je bil s svojo Hondo šele peti (+1,038), medtem ko se nadaljujejo slabi rezultati Italijana Valentina Rossija (13., +3,429).

Jutrišnja dirka v Jerezu se bo pričela ob 11. uri dopoldne.