MotoGP: Marquez v Silverstonu s prvega štartnega mesta

Španec Marc Marquez si je v kvalifikacijah VN Velike Britanije priboril peti letošnji »pole position«.

31. avgust 2013 17.51
MOTO-PRIX-GBR-MOTOGP

Silverstone - Španec Marc Marquez (Honda) bo imel na nedeljski VN Velike Britanije odlično priložnost za peto zaporedno zmago v prvenstvu motoGP, potem ko si je v današnjih kvalifikacijah priboril peti letošnji najboljši štartni položaj.

Španski dirkač je »pole position« dosegel z novim najboljšim časom proge v Silverstonu (2:00,691) in za 0,128 sekunde prehitel rojaka Jorgeja Lorenza (Yamaha), tretji je bil Britanec Cal Crutchlow z Yamaho (+0,734).

Marc Marquez je na dosedanjih enajstih dirkah svetovnega prvenstva osvojil 213 točk, 26 več od svojega najbližjega zasledovalca in rojaka Danija Pedrose (187), tretji je še en Španec, Jorge Lorenzo (169).

Nedeljska VN Velike Britanije se bo začela ob 14. uri.

Nakagami in Vinales najhitrejša v šibkejših razredih

V Silverstonu so danes potekale tudi kvalfikacije v razredih moto2 in moto3. V najšibkejšem razredu so se na najboljša tri mesta uvrstili Španci - najboljši čas je postavil Maverick Vinales (2:13,507), z drugega mesta bo dirko začel Alex Rins (+0,192), s tretjega pa Luis Salom (+0,441).

V razredu moto2 si je »pole position« privozil Japonec Takaaki Nakagami (2:07,039), drugi je bil Britanec Scott Redding (+0,039), tretji pa Francoz Johann Zarco (+0,040).

Dirkači razreda moto2 bodo svojo dirko začeli ob 12.20, v razredu moto3 pa ob 15.30.