Ogier na Portugalskem z lepo prednostjo

Svetovni prvak v reliju, Sebastien Ogier, ima pred zadnjim dnem dirke po Portugalske dobre pol minute prednosti pred zasledovalci.

05. april 2014 21.15
05. april 2014 21.33
AUTO-POR-WRC-RALLY

Faro - Francoski dirkač Sebastien Ogier (VW Polo) je na reliju po Portugalskem z dobrim sobotnim dirkanjem prevzel vodstvo pred zadnjim tekmovalnim dnem.

Branilec naslova je bil pred začetkom dneva na tretjem mestu, nato pa je dobil pet izmed šestih hitrostnih preizkušenj in se prebil v ospredje: »Odlično mi je šlo in na koncu mi ni bilo niti treba voziti na vso moč. Pa tudi gume so bile odlične,« je bil zadovoljen Ogier.

Na drugem mestu je Finec Mikko Hirvonen (Ford) z zaostankom 38,1 sekunde, na tretjem mestu je Norvežan Mads Østberg s Citroenom (+1:26,7).

Današnje dirkaško dogajanje je zaznamovala nesreča Estonca Otta Tänaka (Ford), ki je bil po petkovih hitrostnih preizkušnjah na drugem mestu, nato pa je danes razbil svojo Fiesto razbil na istem mestu, ker se je leta 2009 Finec Jari-Matti Latvala spektakularno skotalil v 200 metrov globok prepad. Finec je sicer tudi letošnjo dirko po Portugalski moral končati predčasno, potem ko je v petek doživel nesrečo in uničil svojega volkswagna, pri tem pa je dirkač na sreči ostal nepoškodovan.

Izidi po drugem dnevu (13/16 hitrostnih preizkušenj)