Ogier z lepo prednostjo na počitek

Francoski dirkač Sebastien Ogier je dobil tudi reli na Poljskem in vpisal že svojo peto zmago v sezoni.

05. julij 2015 17.23
AUTO-RALLY-POLAND
Š. Ro., Delo.si

Varšava - Branilec naslova svetovnega prvaka v reliju Francoz Sebastien Ogier (Volkswagen) je slavil tudi na preizkušnji na Poljskem. Na sedmi dirki za svetovno prvenstvo je tako 31-letni voznik dosegel še peto zmago v sezoni in še povečal svoj naskok v skupnem seštevku.

Po 19 hitrostnih preizkušnjah je Ogier za 11,9 sekunde premagal svojega norveškega kolega v moštvu Andreasa Mikkelsena. Tretji je bil Estonec Ott Tänak (Ford), ki je zaostal 23 sekund. S tem je preprečil trojno slavje nemške ekipe, saj je bil četrti Finec Jari-Matti Latvala s 44 sekundami zaostanka, ki pa je v lovu na tekmeca iz Fordove ekipe v zadnjem brzincu naredil napako in izpadel iz boja za stopničke. Robert Kubica, nekdanji voznik formule 1, zaradi katerega je na reli v okolici Mikolajkija prišlo največ navijačev, je z zasebnim dirkalnikom Ford Fiesta RS zasedel osmo mesto.

Dirka na Poljskem je bila sicer večinoma v znamenju Volkswagna, vseeno pa je bila dokaj razburljiva do konca. Po drugi etapi je imel Ogier le pet sekund in pol naskoka pred moštvenim sotekmovalcem Mikkelsenom, blizu pa je bil tudi estonski Fordov adut Tänak, toda nazadnje se je razpletlo tako, kot že tolikokrat: s prevlado Ogierja, ki je na koncu rutinirano pospravil novo zmago.

»Celoten konec tedna sem moral napadati, na vsaki HP. Ta zmaga je odličen začetek poletnega počitniškega premora. Lepo je, da sem dobil novih 28 točk,« je dejal Ogier, ki je skupno zmagal že 29. v karieri. V skupnem seštevku prvenstva ima po sedmih dirkah 161 točk; Mikkelsen na drugem mestu pa zaostaja že 78 točk. Tretji Mads Oestberg pa ima po polovici sezone, do konca je še šest dirk, že skoraj sto točk zaostanka.

Zdaj sledi krajši premor, naslednja preizkušnja pa bo finska klasika v okolici Jyväskyläja konec julija in v začetku avgusta.