Pedrosa razred zase, Rossi pred Lorenzom

V kvalifikacijah predzadnje dirke motociklističnega SP v Sepangu v razredu moto gp najhitrejša Pedrosa in Marquez.

24. oktober 2015 11.21
Malaysia MotoGP Motorcycle Racing
J. P., Delo.si

Sepang - Predzadnja dirka motociklističnega svetovnega prvenstva v kraljevskem razredu moto gp, velika nagrada Malezije v Sepangu, bo morda že ponudila odgovor o novem šampionu, v igri sta ostala le še Yamahina dirkača, italijanski veteran Valentino Rossi in španski zmagovalec največ letošnjih preizkušenj (6) Jorge Lorenzo, ki ju loči pičlih enajst točk.

V današnjih kvalifikacijah je bil za las hitrejši italijanski »doktor«, ki je prvega izzivalca ugnal za zgolj 11 tisočink, oba pa sta morala priznati Hondinima Špancema Daniju Pedrosi in Marcu Marquezu. Pedrosa, ki si je na tem prizorišču dvakrat zapored konkurenco pokoril v letih 2012 in 2013 (lani je bil najhitrejši Marquez), je bil od mlajšega rojaka prepričljivejši za debele štiri desetinke in si - tudi z rekordom proge v Sepangu - prvič v sezoni zagotovil najboljše štartno mesto. Iz prve vrste bo ob obeh Špancih začel tudi Rossi, kar bo zagotovo rahla psihološka prednost pred Lorenzom v končnici sezone.