Podlunšek debitiral z 12. mestom

Slovenski pilot Peter Podlunšek je na debiju v svetovnem prvenstvu Red Bull Aire Race v Abu Dhabiju zasedel 12. mesto.

12. marec 2016 16.33
M. Ž.
M. Ž.

Abu Dhabi - Slovenski pilot Peter Podlunšek je na svoji prvi tekmi v razredu master svetovnega prvenstva Red Bull Air Race v Abu Dhabiju osvojil 12. mesto.

Zmagal je Francoz Nicholas Ivanoff (58,550), drugi je bil Nemec Matthias Dolderer (58,660) in tretji še en Francoz Francois Le Vot (1:02,281).

Na petkovih kvalifikacijah se je Podlunšek uvrstil na 13. mesto, danes pa je pridobil eno mesto.

»Med tretjimi in četrtimi vrati sem zaradi prevelike bližine varnostne linije letel precej zadržano - to se je najprej poznalo na vhodu v četrta vrata in na izhodu v šesta, kjer sem izgubil kar nekaj časa. Ker se boriš s samo linijo, ne moreš doseči maksimalnih dovoljenih G-jev. Proga je tehnično zelo zahtevna, za nameček pa je veter pihal z napačne strani oziroma tiste, ki nas je ovirala. S samim letom sem bil zadovoljen, saj je bil dovolj tekoč. Seveda je bila velika borba med četrtimi in šestimi vratci, a to sem tudi pričakoval. Razen te napačne linije, ki sem jo ubral, nisem delal večjih napak, letel sem dokaj hitro in sem v osnovi zadovoljen,« je svoj nastop ocenil Podlunšek.

Naslednja dirka svetovnega prvenstva bo 23. in 24. marca v Spielbergu.