T. V., šport
Še dobra dva meseca sta ostala do začetka motociklističnega svetovnega prvenstva, na malezijskem dirkališču v Sepangu pa se bo jutri po evropskem času začelo prvo uradno testiranje za leto 2012. Posebno bo predvsem zavoljo letošnjega prehoda na motorje s prostornino do 1000 kubičnih centimetrov.
Tridnevni preizkus novih jeklenih konjičkov bo dal prve vtise o novih motorjih, ki jih proizvajalci razvijajo že dlje časa, pospešeno pa od novembra, ko se je končala prejšnja sezona, v kateri je bila prostornina v najmočnejšem razredu še omejena na do 800 ccm. V Sepangu so se zbrali domala vsi najboljši, svetovni prvak Casey Stoner in njegov moštveni kolega Daniel Pedrosa sta že danes blestela na uradni Hondini večerji v bližini dirkališča, Yamaha bo tudi to sezono prisegala na Jorgeja Lorenza in Bena Spiesa, testa pa bo tudi priložnost za Valentina Rossija, devetkratnega svetovnega prvaka, da po sezoni razočaranj z Ducatijem spet najde zmagovito pot.
»Po tako moči sezoni, kot sem jo imel v letu 2011, ostajam osredotočen na delo, ne pričakujem pa, da bom že takoj na začetku v vrhunski formi. Prepričan sem, da je Honda preko zime dobro pripravila nov motor, vložili smo veliko truda, a podobno je bilo tudi pri Yamahi, Ducatiju, zato bo zanimivo videti, kako se bodo konjički obnesli ob prvem testu in s kakšnim materialom razpolagom vsi. A vendar bo nato treba počakati do prve dirke v Katarju, da bomo lahko objektivno ocenili razmerja moči v tem letu,« je prepričan Stoner, ki se je s celotnim moštvom na mestu, kjer je lani nesrečno preminil nadarjen italijanski motociklist Marco Simoncelli, poklonil spominu nekdanjega stanovskega kolega.