Žagar po poškodbi še ni pravi, v Stockholmu v ozadju

Najboljši slovenski spidvejist Matej Žagar je na tekmi v Stockholmu končal na zadnjem, 16. mestu.

27. september 2015 01.06
Š. Ro., Delo.si

Stockholm - Po tistem grdem padcu na dirki v Gorzowu, slovenski spidvejist Matej Žagar ne najde več prave forme. Na dirki svetovnega prvenstva za VN Stockholma je obstal v ozadju, s štirimi točkami je preizkušnjo končal na zadnjem, 16. mestu, daleč od polfinalnih in finalnih bojev.

Žagar že pred dvema tednoma v Krškem ni bil v vrhu (10.), tokrat pa zdrsnil še nižje tudi v skupni razvrstitvi, na petem mestu počasi izgublja boj z najboljšimi.

V Stockholmu je Ljubljančan zbral le štiri točke za dve drugi mesti, trikrat pa je končal brez točk na zadnjem mestu. Zmagal je Britanec Tai Woffinden, drugi je bil Američan Greg Hancock, tretji pa Danec Niels-Kristian Iversen.

Skupno je v SP po devetih dirkah v vodstvu današnji zmagovalec Woffinden s 143 točkami, drugi je Hancock s 118, tretji pa Danec Nicki Pedersen s 105. Žagar ima pa 93 točk.

Prvenstvo se bo nadaljevalo s preizkušnjo v Torunu naslednji teden, konec sezone pa bo 24. oktobra v Avstraliji.