Žagarju zmanjkala pičla točka

Četrtega naslova svetovnega prvaka v spidveju se veseli neuničljivi 46-letni ameriški superveteran Greg Hancock.

22. oktober 2016 17.05
Matej Žagar

Melbourne - Najboljšemu slovenskemu spidvejistu zadnjih let Mateju Žagarju je spodletel preboj v najboljšo osmerico v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, ki si je zagotovila neposredne vstopnice za med elito tudi v prihodnjem letu. Na tradicionalnem finalu sezone, veliki nagradi Avstralije v Melbournu, je resda z uvrstitvijo v polfinale - zasedel je šesto mesto - osvojil kar enajst točk, kar pa je bilo za las premalo za dosego cilja: skupno je namreč letos nabral 90 točk, za končno osmo mesto je bila potrebna zgolj ena več!

»Dirko sem začel z motorjem, ki mi je prinesel zadnja dva finalna nastopa, a je v drugem povsem izgubil kompresijo. Zato sem preostale štiri vožnje opravil z rezervnim motorjem in iz njega izmolzel vse, kar se je dalo. V končno osmerico se mi sicer za las ni posrečilo uvrstiti, a sem zadovoljen, da sem po dolgih letih sezono končal tako močan in tako visoko. Zato, roko na srce, zato tudi verjamem, da imam res veliko možnosti za stalno povabilo med elito, s čimer bi kariero nadaljeval v družbi najboljših na svetu, kamor tudi spadam,« je črto pod doseženo potegnil Žagar, ki torej upanja, da bi se v svetovno prvenstvo prihodnje leto prebil skozi stranska vrata, seveda ne opušča.

Zmage se je na navdušenje domačih navijačev veselil Chris Holder, četrto lovoriko svetovnega prvaka v spidveju pa bo v domačo vitrino postavil neuničljivi ameriški »fosil«, 46-letni Greg Hancock, ki je naslov potrdil že v svoji prvi vožnji na dirki, v kateri je zmagal in osvojil tri točke, s čimer ga ni mogel niti teoretično prehiteti nihče več. Naposled je Britanca Taija Woffindena, ki je tokrat s 15 točkami zasedel drugo mesto, pustil za seboj za devet točk.