1. SNL: Mariborčani ob prvencu Novakovića premagali Domžale

Maribor je v 29. kolu DP v Ljudskem vrtu premagal Domžale z 2:1. Milivoje Novaković je dosegel premierni gol za Štajerce.

09. april 2016 15.44
09. april 2016 16.50
M. Ž.
M. Ž.

Maribor - Nogometaši Maribora so na prvi tekmi 29. kola državnega prvenstva gostili tretjeuvrščene Domžalčane in jih premagali z 2:1.

Branilci naslova so v Ljudskem vrtu dosegli 17. zmago sezone. Prvi gol je v 22. minuti dosegel slovenski reprezentant Milivoje Novaković, ki je po 397 minutah le dočakal prvenec pr Mariborčanih, na 2:0 pa je v 58. minuti z glavo povišal Rodrigo Defendi. Poraz Domžal je v 89. minuti omilil Antonio Mance.

Mariborčani imajo po današnji zmagi le še točko zaostanka za Olimpijo, ki pa jo jutri čaka domača tekma z Zavrčem.

Na drugi današnji tekmi je Rudar v Velenju premagal Gorico z 1:0, dvoboj je v 41. minuti z izjemnim golom odločil Senad Jahić.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Mariborski nogometaši so po začetnem sodniškem pisku zagospodarili na igrišču in si v prvih petnajstih minutah pripravili tri priložnosti. Domači kapetan Marcos Tavares je v peti minuti izvedel prosti strel 19 metrov od vrat, vendar pa slabo streljal in zadel živi zid.

Tavares je bil tri minute kasneje spet v središču pozornosti, ko je v kazenskem prostoru pričakal podajo Amarja Rahmanovića in udaril z glavo, a je bil spet nenatančen. Dve minuti kasneje je mariborska okrepitev Milivoje Novaković prodrl po desni strani in podal Gregorju Bajdetu, njegov strel pa je z dobrim posredovanjem blokiral Darko Zec.

Štajersko moštvo je v 22. minuti unovčilo svojo premoč. Marcos Tavares je preigraval na levi strani in podal na oddaljeno vratnico, kamor je pritekel Novaković in natančno zadel v levi kot. Slovenski reprezentant je tako dosegel svoj prvi gol za Mariborčane.

Domžalčani so po prejetem golu zaigrali bolj napadalno, vendar pa niso ogrozili domačih vrat. Prvi polčas se je končal z vodstvom Maribora, ki je bil podjetnejši pri strelih (5:2).

Drugi polčas

Domžalčani so ob polčasu opravili menjavo in v igro poslali napadalca Antonia Manceta. V prvih minutah so se enakovredno borili z Mariborčani, vendar pa niso sprožili niti enega strela v okvir vrat.

Gostitelji so mirno čakali na svojo priložnost in v 58. minuti povedli z 2:0. Rezervist Amir Dervišević je izvedel kot, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Rodrigo Defendi in zadel z glavo. Štiri minute kasneje so Mariborčani izvedli novo nevarno akcijo in bili blizu povišanju vodstva, a Damjanu Boharju in Gregorju Bajdetu ni uspelo premagati vratarja Axla Maravala.

Domači čuvaj mreže Jasmin Handanović je moral prvič posredovati šele v 67. minuti ob strelu Mihe Blažiča, svoje delo je opravil dobro in ohranil mrežo nedotaknjeno.

V 71. minuti je glavni sodnik Matej Jug začasno prekinil tekmo, saj so Viole pred gostujoči gol zmetale pirotehnična sredstva in papir, kar je bilo treba odnesti z igrišča.

Domžalčani so v 89. minuti znižali izid in poskrbeli za napet zaključek. Strelec je bil Antonio Mance, ki je izkoristil podajo Aladina Šišića z leve strani.

Maribor je imel v 93. minuti priložnost, da odloči zmagovalca, ko se je Novaković znašel iz oči v oči z Maravalom, vendar pa je slednji ustavil njegov poskus. Rezultat se do konca tekme ni več spremenil.