ACH Volley se je od Tivolija poslovil s prvo zmago

Odbojkarji ACH Volleyja so na peti tekmi lige prvakov v Ljubljani premagali Vojvodino s 3:1 v nizih.

21. januar 2016 18.50
21. januar 2016 19.18
Odbojka ACH Volley Vojvodina
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Odbojkarji ACH Volleyja so v petem kolu lige prvakov v dvorani Tivoli gostili Vojvodino in dosegli prvo zmago v tekmovanju (3:1).

Ljubljančani so na prvih štirih tekmah sezone vpisali štiri prepričljive poraze in razliko v nizih 0:12 in ostali brez možnosti za napredovanje, danes pa so prikazali dobro predstavo in na zadnji domači tekmi vpisali zmago. Pri ACH Volleyju je bil zelo razpoložen Eric Mochalski s 25 točkami, Jan Kozamernik in Jernej Terpin sta jih vpisala po 14.

ACH Volley je bolje začel uvodni niz in si hitro priboril dve točki prednosti (4:2), ob prvem tehničnem odmoru pa je vodil z 8:7. Gostitelji so v vodstvu vztrajali do izida 12:11, nato pa je Vojvodina nanizala tri zaporedne točke. Novi trener ACH Volleyja Zoran Kedačič je zahteval minuto odmora, ki pa ni pomagala. Gostje so pobegnili na pet točk razlike (18:13) in pri izidu 25:24 izkoristili zaključno žogo.

Domači odbojkarji so imeli tudi na začetku drugega niza več od igre in ob prvem tehničnem odmoru vodili za tri točke (8:5), Vojvodina pa se je v nadaljevanju vrnila v igro in izenačila na 12:12. ACH Volley je nato ponovno prevzel pobudo in si znova priboril tri točke naskoka (17:14) in prednost po zaslugi najboljšega igralca tekme Erica Mochalskega zadržal vse do konca niza (25:21).

Ljubljansko moštvo je dobro igro preneslo tudi v tretji niz. Varovanci Zorana Kedačiča so si do prvega tehničnega odmora izborili dve točki prednosti (8:6), ob drugem je bilo že 16:11. A Vojvodina se ni predala in kasneje izenačila na 18:18, kar pa ni bilo dovolj za zmago v nizu. ACH Volley je s številnimi bloki narekoval tempo igre in ob izidu 27:28 z novim uspešno ustavljenim napadom Vojvodine zaokrožil niz. Razmerje blokov v tem delu igre je bilo 11:3 za domače.

Domačini so bili po treh nizih na pragu svoje prve zmage in tega niso izpustili iz rok. Gostje so se v prvem delu niza še enakovredno borili in vodili s 5:4, nato pa so na igrišču zagospodarili domačini in ob drugem tehničnem odmoru vodili za tri (16:13), kasneje pa so povedli že za pet (19:14). Prav ob koncu se je razigral Jan Kozamernik, ki je dosegel zadnje tri točke svoje ekipe.

ACH Volley bo nastope v ligi prvakov končal prihodnji četrtek, ko bo gostoval pri Modeni.

»Mislim, da smo pokazali, da spadamo v ligo prvakov. To ni pokazala le prva šestorka, ampak tudi drugi, tu mislim predvsem na Terpina. Začeli smo nervozno, želeli smo točke osvajati na silo. Servisi nam niso šli, ampak smo v nadaljevanju spremenili taktiko servisov, kar se nam je obrestovalo. Uspele so mi tudi menjave, dokazali smo, da imamo veliko daljšo klop kot Srbi. Zmaga nam v psihološkem smislu veliko pomeni, zdaj nam bo samozavest narasla. V Modeno se bomo odšli učit, tekma proti Italijanom nam bo gotovo koristila,« je dejal glavni trener ACH Volleyja Zoran Kedačič.