Ana Odlazek vrhunsko: skupno druga v svetovnem pokalu

Slovenska hitrostna rolarka je na berlinskem maratonu zasedla 25. mesto, Peter Korez med profesionalci 196.

25. september 2016 14.47

Berlin - Ani Odlazek, članici Rolarskega kluba Ljubljana, se je na berlinskem maratonu v hitrostnem rolanju na 42 km, ki je štel tudi za zadnjo preizkušnjo svetovnega pokala, posrečil velik uspeh. Skozi cilj je namreč pripeljala na 25. mestu, kar je zadostovalo, da je v skupni razvrstitvi celo napredovala s tretjega na končno drugo mesto.

Zmagovalka svetovnega pokala je postala Nemka Katharina Rumpus, ki je v Berlinu zasedla drugo mesto, zgolj za Nizozemko Manon Kamminga, ki kljub današnji zmagi skupno ni napredovala povsem na vrh. Tretja v svetovnem pokalu je bila Ukrajinka Ana Muzjuka, ki je v Nemčiji ciljno črto prečkala tri mesta za Odlazkovo, ki je v tej sezoni zmagala tudi v avstrijskem pokalu.

Med moškimi se je skupne lovorike veselil 25-letni Belgijec Bart Swings, serijski svetovni in evropski prvak, ki si je tekmece pokoril tudi na finalu sezone. V tej konkurenci je nastopal tudi Anin klubski kolega Peter Korez, ki je na berlinskem maratonu med profesionalci zasedel 196. mesto.