Gostiteljica ZDA je osvojila 13 zlatih, šest srebrnih in štiri bronaste kolajne, druga je bila Etiopija s po dvema zlatima in srebrnima ter bronasto kolajno - to sta bili tudi edini reprezentanci z več kot eno zlato kolajno - tretja pa je bila Francija s po eno zlato, srebrno in dvema bronastima odličjema. Kolajne je osvojilo 29 držav.
Zadnji dan prvenstva so zlate medalje osvojili med atletinjami na 800 m Francine Niyonsaba iz Burundija (2:00,01), na 3000 m Etiopijka Genzebe Dibaba (8:47,43), v skoku v višino Američanka Vashti Cunningham (1,96 m), njena rojaka Matthew Centrowitz in Marquis Dendy sta bila najboljša na 1500 m (3:44,22) in v skoku v daljino (8,26 m), na 3000 m je slavil Etiopijec Yomif Kejelcha (7:57,21), Jamajčan Omar McLeod pa na 60 m ovire (7,41). V štafetah na 4 x 400 m so bile najboljše Američanke (3:26,38) in Američani (3:02,45).
Slovenci brez finala
Slovenijo so na dvoranskem svetovnem prvenstvu zastopali Maja Mihalinec, Martina Tomič in Luka Janežič, ki so obstali v polfinalu.
Tomičeva je imela v teku na 60 metrov z ovirami 15. izid polfinala, Mihalinčeva v teku na 60 metrov 20. izid, Janežič pa je bil v polfinalu teka na 400 metrov diskvalificiran zaradi prestopa.
IAAF zaostrila norme za dvoransko SP
Mednarodna atletska zveza (IAAF) je ne le zelo zaostrila norme za dvoransko svetovno prvenstvo, ki so bile v skoraj vseh disciplina precej višje od olimpijskih, ampak je za tovrstna tekmovanja v dvorani tudi spremenila pravila v metih in skokih. Tako je denimo v suvanju krogle nastopilo 19 tekmovalcev, v skoku v daljino pa 16 tekmovalk, ki niso imeli kvalifikacij. Vsakdo je imel po tri skoke ali mete, prva osmerica nato še po dva poskusa v četrti in peti seriji, v finalni pa je nastopila le najboljša četverica.
Predsednik IAAF Sebastian Coe je ob koncu prvenstva dejal, da bo zveza nadaljevala z poskušanjem in uvajanjem novosti, da bi kraljico športov, ki jo v zadnjem obdobju pretresajo najhujši dopinški škandali v zgodovini, ponovno približala navijačem.
Končne odločitve SP
Moški
60 m
1. Trayvon Bromell (ZDA) 6,47
2. Asafa Powell (Jam) 6,50
3. Ramon Gittens (Bar) 6,51
400 m
1. Pavel Maslak (Češ) 45,44
2. Abdalelah Haroun (Kat) 45,59
3. Deon Lendore (Tri) 46,17
800 m
1. Boris Berian (ZDA) 1:45,83
2. Antoine Gakeme (Bur) 1:46,65
3. Erik Sowinski (ZDA) 1:47,22
1500 m
1. Matthew Centrowitz (ZDA) 3:44,22
2. Jakub Holuša (Češ) 3:44,30
3. Nicholas Willis (NZl) 3:44,37
3000 m
1. Yomif Kejelcha (Eti) 7:57,21
2. Ryan Hill (ZDA) 7:57,39
3. Augustine Choge (Ken) 7:57,43
60 m ovire
1. Omar McLeod (Jam) 7,41
2. Pascal Martinot Lagarde (Fra) 7,46
3. Dimitri Bascou (Fra) 7,48
4 x 400 m
1. ZDA 3:02,45
2. Bahami 3:04,75
3. Trinidad in Tobago 3:05,51
Višina
1. Gianmarco Tamberi (Ita) 2,36
2. Robert Grabarz (VBr) 2,33
3. Erik Kynard (ZDA) 2,33
Palica
1. Renaud Lavillenie (Fra) 6,02
2. Sam Kendricks (ZDA) 5,80
3. Piotr Lisek (Pol) 5,75
Daljina
1. Marquis Dendy (ZDA) 8,26
2. Fabrice Lapierre (Avs) 8,25
3. Changzhou Huang (Kit) 8,21
Troskok
1. Dong Bin (Kit) 17,33
2. Max Hess (Nem) 17,14
3. Benjamin Compaore (Fra) 17,09
Krogla
1. Tomas Walsh (NZl) 21,78
2. Andrei Gag (Rom) 20,89
3. Filip Mihaljević (Hrv) 20,87
Sedmeroboj
1. Ashton Eaton (ZDA) 6470 točk
2. Oleksej Kasjanov (Ukr) 6182
3. Mathias Brugger (Nem) 6126
Ženske
60 m
1. Barbara Pierre (ZDA) 7,02
2. Dafne Schippers (Niz) 7,04
3. Etaine Thompson (Jam) 7,06
400 m
1. Oluwakemi Adekoya (Bah) 51,45
2. Ashley Spencer (ZDA) 51,72
3. Quanera Hayes (ZDA) 51,76
800 m
1. Francine Niyonsaba (Bur) 2:00,01
2. Ajee Wilson (ZDA) 2:00,27
3. Margaret Wambui (Ken) 2:00,44
1500 m
1. Sifan Hassan (Niz) 4:04,96
2. Dawit Seyaum (Eti) 4:05,30
3. Gudaf Tsegay (Eti) 4:05,71
3000 m
1. Genzebe Dibaba (Eti) 8:47,43
2. Meseret Defar (Eti) 8:54,26
3. Shannon Rowbury (ZDA) 8:55,55
60 m ovire
1. Nia Ali (ZDA) 7,81
2. Brianna Rollins (ZDA) 7,82
3. Tiffany Porter (VBr) 7,90
4 x 400 m
1. ZDA 3:26,38
2. Poljska 3:31,15
3. Romunija 3:31,51
Višina
1. Vashti Cunningham (ZDA) 1,96
2. Ruth Beitia (Špa) 1,96
3. Kamila Licwinko (Pol) 1,96
Palica
1. Jennifer Suhr (ZDA) 4,90
2. Sandi Morris (ZDA) 4,85
3. Ekaterini Stefanidi (Grč) 4,80
Daljina
1. Brittney Reese (ZDA) 7,22
2. Ivana Španović (Srb) 7,07
3. Lorraine Ugen (VBr) 6,93
Troskok
1. Yulimar Rojas (Ven) 14,41
2. Kristin Gierisch (Nem) 14,30
3. Paraskevi Papahristou (Grč) 14,15
Krogla
1. Michelle Carter (ZDA) 20,21
2. Anita Marton (Mad) 19,33
3. Valerie Adams (NZl) 19,25
Peteroboj
1. Brianne Theisen Eaton (Kan) 4881
2. Anastasija Moknjuk (Ukr) 4847
3. Alina Fjodorova (Ukr) 4770